Смоленська катастрофа: 69 фрагментів тіл були у трунах інших людей

Смоленська катастрофа: 69 фрагментів тіл були у трунах інших людей

Укрінформ
Під час проведення ексгумацій і судмедекспертиз 77-ти жертв Смоленської катастрофи, яке ведеться в Польщі з кінця 2016 року, виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були у трунах інших людей.

Про це повідомила у понеділок речниця Національної прокуратури Польщі Ева Бялік, передає РАР.

“Дослідження експертів, які працювали під час ексгумацій і судмедекспертиз жертв Смоленської катастрофи викликають шок: виявлено 69 фрагментів тіл 26-ти осіб, які були у трунах інших жертв катастрофи”,- заявила Бялік.

Читайте також: У Польщі незабаром оприлюднять причину Смоленської катастрофи

Під час досліджень виявлено підміну двох тіл (підміну шести інших тіл виявлено раніше окружною військовою прокуратурою). У трунах і тілах загиблих виявлено також багато сторонніх предметів: гумові рукавиці, пакети, пляшки тощо.

Зазначається, що в 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв у Москві містить грубі помилки. Наприклад, росіяни описували внутрішні органи загиблих, яких вони в результаті хірургічних втручань за життя не мали. Крім того, у випадку понад 30% загиблих судмедекспертиз у Москві взагалі не було проведено.

Читайте також: Смоленська катастрофа: дедалі більше поляків схиляються до версії теракту

Експерти повинні будуть провести ексгумацію ще семи жертв катастрофи, що триватиме до середини травня цього року.

Після проведення 77-ми ексгумацій вже підготовлено генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Натомість, лабораторії у Великій Британії, Італії та Північній Ірландії мають провести фізико-хімічні експертизи на предмет наявності слідів вибухових матеріалів.

Після перевезення тіл загиблих з Москви до Польщі у квітні 2010 року їх відразу поховано, без проведення повторних судмедекспертиз в Польщі. У зв’язку з цим, Національна прокуратура країни розпочала слідство у справі щодо халатності відповідальних осіб, які відмовилися від проведення повторних експертиз в РП.

Читайте також: Смоленська трагедія: висновки експертів із США можуть стати "переломними"

Як відомо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-