Франція в ООН звинуватила Асада та союзників у застосуванні хімзброї

Франція в ООН звинуватила Асада та союзників у застосуванні хімзброї

Укрінформ
Франція в ООН звинуватила сирійський режим на чолі з Башаром Асадом та його союзників у здійсненні чергової хіматаки проти цивільних.

З відповідною заявою виступив у понеділок постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр під час екстреного засідання Радбезу, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Проведення роботи Спільного механізму розслідування (ООН та ОЗХЗ – ред.) привело нас до того, що немає жодних сумнівів, хто стояв за цими нападами. Тільки сирійські збройні сили та їхні союзники могли виготовити такі складні бойові речовини та використати їх", - зауважив Делатр.

Читайте також: Гейлі про хіматаку в Сирії: США відреагують в будь-якому випадку

Він підкреслив, що застосування подібних речовин відповідає військовим інтересам режиму Асада.

"Дума й раніше була об'єктом нескінчених килимових бомбардувань з боку сирійського режиму. Використання хімічної зброї набагато більш вигідне в тактичному плані у порівнянні зі звичайними озброєннями", - заявив Делатр.

Читайте також: США і Франція узгодили позиції щодо застосування хімічної зброї у Сирії

Він нагадав, що Спільний механізм розслідування ООН і ОЗХЗ виявив застосування зарину і хлору "як мінімум у чотирьох випадках".

"Ніхто тут не сумнівається, що заява Сирії про знищення в 2013 році всіх хімічних запасів було просто брехливою", - заявив представник Франції.

Читайте також: Росія в ООН звинуватила Захід у змові проти себе

За його словами, на жаль, це не перша заява сирійської сторони, яка вводить в оману міжнародну спільноту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-