В ОБСЄ розкритикували вибори в Угорщині

В ОБСЄ розкритикували вибори в Угорщині

Укрінформ
В Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявили, що на парламентських виборах в Угорщині, які відбулися 8 квітня, не було забезпечено рівних конкурентних можливостей опозиційним партіям, хоча загалом основні права громадян були дотримані. 

Про це пише Deutsch Welle.

"Надмірні витрати уряду на рекламу, що посилила меседжі передвиборної кампанії правлячої коаліції, підірвали можливості суперників конкурувати на рівних", - сказав спостерігач ОБСЄ за виборами Дуглас Вейк на прес-конференції в Будапешті.

Він також зазначив, що політичній дискусії в країні перешкоджали "залякування та ксенофобська риторика, упередженість ЗМІ та непрозоре фінансування кампанії". Вейк вказав і на обмеження, які мали місце, за дотримання загалом основних прав громадян. "Основні права і свободи в цілому були дотримані, але вони реалізовувалися в несприятливій атмосфері (... ) Доступ до інформації, а також свобода ЗМІ та зібрань були обмежені, у тому числі нещодавніми змінами до законодавства", - додав він.

Читайте також: В Угорщині проходять парламентські вибори

Як повідомлялося, на парламентських виборах в Угорщині перемогла правоконсервативна партія "Фідес" прем'єр-міністра Віктора Орбана. За попередніми результатами, коаліція прем’єра отримає в парламенті дві третини місць - 134, тоді як ультраправий рух "Йоббік", що здобув близько 20 відсотків голосів, - 27 місць, а соціалісти з результатом 12 відсотків голосів - 19 місць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-