Хіматака у Солсбері: лідери ЄС схиляються до причетності РФ

Хіматака у Солсбері: лідери ЄС схиляються до причетності РФ

Укрінформ
Глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу суворо засудили застосування бойової хімічної речовини у британському Солсбері, але про застосування санкцій проти Росії не йшлося.

Про це сказано у висновках Європейської ради щодо застосування бойової хімічної речовини у британському Солсбері, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Європейська рада суворо засуджує нещодавню атаку у Солсбері та висловлює глибокі співчуття усім, чиї життя були піддані загрозі, та заявляє про готовність надати допомогу в проведенні триваючого розслідування. Європейська рада погоджується з оцінкою уряду Сполученого Королівства про високу вірогідність відповідальності за хімічну атаку Російської Федерації та з тим, що немає іншого правдоподібного пояснення цього», - заявили лідер ЄС.

Глави держав та урядів висловили безумовну солідарність з Великою Британією у протистоянні великій загрозі спільній безпеці.

Читайте також: До лікарні потрапив ще один поліцейський, який займався справою Скрипаля

«Застосування хімічної зброї, включаючи токсичні хімічні речовини у якості зброї, є цілковито неприйнятним за будь-яких обставин, що повинно бути суворо засуджене та означає загрозу безпеці для усіх», - підкреслила Європейська рада.

Лідери погодилися, що країни ЄС координуватимуть позиції у відповідності до обставин, які виникнуть після отримання відповідей з боку РФ.

Ґрунтуючись на цій ситуації, йдеться у документі, Євросоюз повинен зміцнювати стійкість перед хімічними, біологічними та ядерними ризиками, включаючи поглиблення співробітництва між інституціями ЄС, кранами-членами та НАТО.

«ЄС повинен продовжувати зміцнення спроможностей у протидії гібридним загрозам, зокрема, у сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки», - заявила Європейська рада.

Лідери доручили високому представнику ЄС  у зовнішніх справах та політики безпеки продовжити роботу з цієї проблематики та доповісти про досягнутий прогрес на засіданні черговому саміті у червні.

Європейська рада не розглядала питання про можливість запровадження санкцій проти відповідальної за хімічну атаку Росії, адже це питання формально не порушила сама Велика Британія.

Як повідомлялося, 5 березня у британському Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Постраждалі перебувають у критичному стані.

За тиждень після цього британський прем'єр Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння найімовірніше лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи "Новічок", яка розроблена в РФ.

Росія обвинувачення Лондона заперечує. 

Уряд Великої Британії оголосив про депортацію 23 російських дипломатів і припинення контактів з РФ на високому рівні. Росія відповіла на висилкою британських дипломатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-