Спірний закон: опозиція подала Дуді альтернативу - без

Спірний закон: опозиція подала Дуді альтернативу - без "українських націоналістів"

Укрінформ
Найбільша опозиційна партія польського Сейму “Громадянська платформа” (РО) подала у вівторок президентові Польщі Анджею Дуді альтернативний законопроект про Інститут національної пам’яті (ІНП) РП, без згадки в ньому “українських націоналістів”.

У РО наголошують, що історична політика Польщі “не повинна вестися під диктування Кремля”, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Політична криза, яка виникає з бездарної дипломатії і непродуманих висловлювань, сьогодні приводить нас до межі, коли ми, як політичний клас, повинні відреагувати. Ми подаємо законопроект про ІНП, який має на меті поправити помилки, які з’явилися в результаті останніх змін (у прийнятому законі про ІНП — ред.)”, - заявив голова партії Гжегож Схетина.

Він додав, що негативна реакція на закон з боку Ізраїлю, України та США змусили РО відреагувати на цю ситуацію.

“Ми не можемо дозволити, аби польська історична політика писалася під диктування Кремля, який сьогодні своєю політикою хоче розсварити нас із стратегічними союзниками, а також сусідами”, - заявив Схетина.

Лідер РО зауважив, що у проекті змін до закону про ІНП авторства цієї політичної сили є згадка про переслідування за висловлювання про “польські табори смерті” і розширюється каталог злочинів, заперечення яких має переслідуватися по закону, зокрема - виселення поляків у Сибір.

Читайте також: Ексгумація жертв війн: Дуда чекає від Києва конкретних кроків

Лідер РО зауважив, що президент Дуда має ще тиждень до введення в дію чинного закону про ІНП (до 1 березня — ред.), аби показати, що у Варшаві вміють відреагувати на “поганий” закон і врахувати наслідки, до яких він призведе.

У законопроекті РО немає згадки про “українських націоналістів”. Натомість, в цьому пункті закону йдеться про “злочини, скоєні на тлі національних, етнічних, расових та релігійних протиріч, особливо скоєних формуваннями, які співпрацювали з третім рейхом”.

На початку лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про ІНП, одночасно направивши його для оцінки в КС країни. Суд повинен буде оцінити, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й положенням карного характеру, що випливають із цього закону.

Законом, зокрема, передбачається кримінальне переслідування за заперечення злочинів, скоєних “українськими націоналістами” проти громадян Польщі в роки Другої світової війни. Під час зустрічі в минулу п'ятницю у Варшаві з польським колегою Пьотром Глінським віце-прем'єр-міністр Павло Розенко зазначив, що положення закону у такій версії можуть негативно вплинути на українсько-польські відносини і на ситуацію трудових мігрантів з України, які перебувають у Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-