Ексгумація жертв війн: Дуда чекає від Києва конкретних кроків

Ексгумація жертв війн: Дуда чекає від Києва конкретних кроків

Укрінформ
Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що будуть вжиті домовлені заходи у справі ексгумацій останків польських жертв війн та конфліктів на території України.

Про це заявив віце-голова Канцелярії президента Польщі Павел Муха, інформує у вівторок Польське радіо.

Як наголосив Муха в ефірі телеканалу TVP Info, президент Дуда сподівається, що відповідно до домовленостей між ним та Президентом України, будуть зроблені конкретні кроки.

"Ми віримо, що ця заява, слова пана президента, а також заява Канцелярії президента, буде зауважена, прийнята українською стороною і, звісно, ми звертаємо на це увагу наших українських партнерів", – підкреслив міністр.

Муха звернув увагу, що нещодавній візит Дуди в Литву дав дуже позитивні результаті та поліпшив польсько-литовські відносини. Він висловив надію, що подібно буде у випадку України. "Цей польсько-український діалог також потрібно проводити зважено і розсудливо. Однак ми займаємо однозначну позицію, якщо вважаємо, що деякі речі не виконуються належним чином", – зазначив він.

Читайте також: Моравецький переконує, що "історичний" закон не спрямований проти України

Як повідомляв Укрінформ, у п'ятницю, 16 лютого, у Варшаві відбулися переговори на рівні віце-прем’єрів України і Польщі Павла Розенка та Пйотра Глінського. За результатами переговорів Розенко повідомив про свій "стриманий оптимізм" щодо подальших переговорів сторін і вирішення наявних проблем. У свою чергу, Глінський наголосив, що переговори були "складними", але відбулися у хорошій атмосфері та є "кроком уперед".

Зазначалося, що під час переговорів сторони зосередили зусилля щодо вирішення наступних проблем: відбудови знищених за останні роки місць пам’яті, відновлення пошуково-ексгумаційних робіт, а також доцільності поправки в нещодавно ухвалений закон про Інститут національної пам’яті Польщі, де йдеться про кримінальне переслідування за заперечення злочинів "українських націоналістів" проти польського населення.

Водночас Міністерство культури і національної спадщини Польщі після зустрічі повідомило, що потрібно продовжувати перемовини з метою створення умов для проведення пошукових робіт та ексгумацій, а також легалізації місць пам’яті на території України та Польщі.

При цьому Дуда заявив у суботу, що з великим сумом та розчаруванням сприйняв інформацію про те, що питання ексгумацій не було порушене українською стороною під час зустрічі віце-прем’єрів обох країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-