Моравецький переконує, що "історичний" закон не спрямований проти України - 20.02.2018 13:15 — Новини Укрінформ
Моравецький переконує, що "історичний" закон не спрямований проти України

Моравецький переконує, що "історичний" закон не спрямований проти України

1067
Ukrinform
Закон про Інститут національної пам’яті (ІНП) спрямований не проти України, а проти “брехні”.

Про це під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком 17 лютого у Мюнхені заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, інформує у вівторок канцелярія голови Ради міністрів РП.

“Цей закон спрямований проти брехні, а не проти польсько-українських відносин”,- цитує Моравецького канцелярія прем’єра.

Зазначається, що польський прем’єр висловив протест проти “необгрунтованої” заборони української влади вести пошуково-ексгумаційні роботи роботи і гідно поховати польських жертв конфліктів та репресій.

“Ця заборона і невиконання Україною взятих на себе зобов’язань кидає тінь на двосторонні відносини”, - зазначає канцелярія польського прем’єра.

Повідомляється, що під час зустрічі Порошенко-Моравецький обговорено питання ситуації на Донбасі, а також енергетичної безпеки в регіоні у контексті будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Читайте також: Польський “історичний” закон не запрацює з березня — маршалок Сенату

На початку лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про ІНП, одночасно направивши його для оцінки в КС країни. Суд повинен буде оцінити, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й положенням карного характеру, що випливають із цього закону.

Законом, зокрема, передбачається кримінальне переслідування за заперечення злочинів, скоєних “українськими націоналістами” проти громадян Польщі в роки Другої світової війни. Під час зустрічі в минулу п'ятницю у Варшаві з польським колегою Пьотром Глінським віце-прем'єр-міністр Павло Розенко зазначив, що положення закону у такій версії можуть негативно вплинути на українсько-польські відносини і на ситуацію трудових мігрантів з України, які перебувають у Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>