
Інститут нацпам’яті нагадує, що свято 8 березня не має відношення до СРСР
В Українському інституті національної пам’яті вважають, що сенс дати 8 березня як дня боротьби за права жінок важливіший за дискусії, чи лишати цей день вихідним.
05 березня 2021
В Українському інституті національної пам’яті вважають, що сенс дати 8 березня як дня боротьби за права жінок важливіший за дискусії, чи лишати цей день вихідним.
24 лютого 2021
Проєкт Закону «Про свята, пам’ятні дати і скорботні дні», над яким працював Український інститут національної пам’яті, вже у березні буде винесений на громадське обговорення.
23 лютого 2021
З 23 лютого на онлайн-ресурсах Українського інституту національної пам’яті (УІНП) розпочинається цикл інформаційних заходів, покликаних розкрити маловідомі грані особистості й творчості письменниці та громадської діячки Лесі Українки, 150-річчя якої відзначається 25 лютого.
18 лютого 2021
Український інститут національної пам’яті надіслав у 2020 році 650 листів щодо «декомунізаційного» законодавства із рекомендаціями, зокрема, стосовно усунення символіки тоталітарних режимів. Проте відреагували лише у 24 випадках.
17 лютого 2021
До роковин наймасовіших розстрілів протестувальників під час Революції гідності Національний музей Революції гідності за інформаційної підтримки Українського інституту національної пам'яті розпочав інформаційну кампанію «Вдячні за свободу».
12 лютого 2021
Український інститут національної пам’яті подасть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 28 січня про скасування перейменування низки вулиць Києва та підтримає Київську міську раду в суді.
08 лютого 2021
Український інститут національної пам’яті випустив п’ятий, завершальний, ролик проєкту краєзнавчих лекцій «Український Південь», який розповідає історію Ханської України.
02 лютого 2021
Український інститут національної пам'яті до річниці Першого Великого збору ОУН підготував ролик про діяльність українських націоналістів у центральних, східних та південних областях.
01 лютого 2021
Український інститут національної пам‘яті (УІНП) презентував четвертий ролик проєкту краєзнавчих лекцій «Український Південь» – про історію появи у степовій Україні некрасівського козацтва.
26 січня 2021
Український інститут національної пам’яті презентував третій ролик проєкту краєзнавчих лекцій "Український Південь", який розповідає про ранню історію Одеси та деконструює імперські міфи щодо віку міста.
21 січня 2021
Керівництво Василівської сільради Болградського району Одеської області демонтувало пам’ятник Леніну в селі Калчева.
18 січня 2021
Український інститут національної пам’яті презентував другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій "Український Південь", який присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни.
11 січня 2021
Південний міжрегіональний відділ УІНП створив серію краєзнавчих лекцій про степову Україну – «Український Південь», що ставить за мету деконструкцію російських імперських міфів про історію Північного Причорномор'я.
29 грудня 2020
Земляні роботи, що їх проводить Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” на території Кирилівського православного кладовища у Києві, які можуть пошкодити поховання, здатні спровокувати конфлікт у суспільстві.
17 грудня 2020
Український інститут національної пам’яті випустив настільний календар «Українські жінки ХХ століття».
03 грудня 2020
Київ і Варшава створять експертну робочу групу, яка займеться вирішенням складних питань збереження місць пам’яті в Польщі та Україні. Очікується, що вона запрацює у січні-лютому наступного року.
28 листопада 2020
Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам'яті закликають українців долучитися до акції "Запали свічку пам‘яті" сьогодні о 16 годині.
27 листопада 2020
МЗС та Український інститут національної пам’яті (УІНП) за підтримки благодійного фонду «Героїка» презентували історичний проєкт - «Віртуальний некрополь української еміграції».
24 листопада 2020
Фахівці Українського інституту національної пам'яті створили геоінформаційну систему “Віртуальний некрополь української еміграції”, яка призначена для збору та поширення інформації про поховання української еліти за кордоном.
20 листопада 2020
Обраний фаховим журі ескіз Великого Державного Герба був найкращим з-поміж тих, що надійшли на конкурс.
19 листопада 2020
Обшуками в Музеї Революції Гідності скористаються антиукраїнські сили, щоб дискредитувати Революцію Гідності, такі дії сприймаються як політичне замовлення.
На Контрактовій площі у Києві відкрили виставку «Досвід, куплений дорогою ціною…»: українська дипломатія 1917-1926».
Український інститут національної пам’яті випустив новий просвітницький ролик в межах кампанії до 87-их роковин Голодомору в Україні про спротив українського селянства під час колективізації 1930-их років.
17 листопада 2020
До 87-х роковин Голодомору в Україні, жертв якого вшановують кожної четвертої суботи листопада (цьогоріч — це 28 листопада) Український інститут національної пам’яті розпочинає інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду».
16 листопада 2020
У Харкові біля будівлі Другого апеляційного адміністративного суду активісти протестували проти повернення проспекту Петра Григоренка ім'я Жукова.
03 листопада 2020
Український інститут національної пам’яті презентує четвертий ролик в межах інформаційно-просвітницької кампанії «Південь без міфів».
30 жовтня 2020
УІНП та «Історична правда» Вахтанга Кіпіані презентували спільний документальний проєкт, присвячений трьом українським дисидентам - Ірині Стасів-Калинець, Миколі Руденку та Святославу Караванському.
29 жовтня 2020
Переважна більшість громадян, що взяли участь в обговоренні, яким має бути великий Державний герб України, або пропонують взагалі нічого не міняти, або визнати малий Державний герб великим.
17 жовтня 2020
Український інститут національної пам’яті закликає польську сторону впорядкувати поруйновані українські місця пам’яті і відновити імена воїнів УПА на могилі, що на горі Монастир.
12 жовтня 2020
Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович та голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек планують на початку листопада провести зустріч у Варшаві.
02 жовтня 2020
Боротьба за незалежність України є тяглим процесом, і Революція гідності була продовженням вектора, який задала Революція на граніті.
24 вересня 2020
Російська агресія запустила процес осмислення свого минулого українцями.
27 серпня 2020
Тризуб є один з найгарніших гербів у світі, він прийнятний для всіх українців, тож немає потреби в розробці нового.
Український інститут національної пам’яті презентує третій ролик в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Південь без міфів»
17 серпня 2020
До 29-ї річниці Незалежності, що відзначається 24 серпня, Український інститут національної пам'яті підготував серію соціальних плакатів, щоб нагадати: уже третє десятиліття поспіль ми всі творимо вільну Україну.
13 серпня 2020
Український інститут національної пам'яті розпочинає новий напрям діяльності.
05 серпня 2020
На Контрактовій площі у Києві відкрилася виставка "Подорож невідомим Кримом", яка стала першим проєктом Українського інституту національної пам'яті, присвячена маловідомим сторінкам культури кримськотатарського народу.
29 липня 2020
29 липня відзначається 155 років від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. До цієї дати Український інститут національної пам’яті спільно з Bober Film Studio присвятив вихід нового проникливого відео в рамках циклу «Люди епохи».
28 липня 2020
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович вважає, що концептуальна визначеність національної єдності та соціальної згуртованості може виникнути лише в результаті суспільного діалогу.
07 липня 2020
Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію до 6-річчя визволення міст Сходу України.
29 травня 2020
Український інститут національної пам’яті готовий до співпраці з польським інститутом задля врегулювання спірних історичних питань і примирення.
14 травня 2020
До Дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.
08 травня 2020
Україна і Росія орієнтуються на різні моделі пам’яті жертв війни: ліберальну та репресивну відповідно.
07 травня 2020
До Дня пам’яті та примирення 8 травня та до 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Український інститут національної пам’яті розпочинає всеукраїнську безстрокову акцію «Родинні історії війни».
Цього року до Дня пам’яті та примирення 8 травня Український інститут національної пам’яті підготував відеопроєкт «Війна і міф».
01 травня 2020
2 травня виповнюються шості роковини трагічних подій в Одесі, коли ціною десятків людських життів було зупинено повзучий наступ “русской весны”.
30 квітня 2020
Кримінальне провадження проти колишнього керівника Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимира В’ятровича за нібито розтрату державних коштів є політичним переслідуванням.
27 квітня 2020
Хоч кошти на Український інститут національної пам’яті внаслідок секвестру держбюджету скорочено вдвічі - 65 млн грн замість 129 млн грн, - фінансування більшості запланованих на 2020 рік проєктів планується зберегти.
16 березня 2020
Український інститут національної пам’яті (УІНП) підготував добірку своїх матеріалів, з якою радить ознайомитись у період карантину, оголошеному в межах боротьби з поширенням Covid-19.
12 березня 2020
У Києві має з’явитися пам’ятник українському державному і політичному діячеві Симону Петлюрі.
10 березня 2020
Український Інститут національної пам’яті (УІНП) звернувся до СБУ через рішення Харківської міськради щодо реабілітації Жукова, а саме - перейменування проспекту Петра Григоренка на честь маршала Жукова.
21 лютого 2020
Урочисті заходи в Москві на честь 75-річчя перемоги стануть політичною пасткою для державних лідерів і офіційних делегацій країн, які погодяться взяти в них участь.
19 лютого 2020
Перша заступниця голови Українського інституту національної пам'яті Аліна Шпак пішла з посади.
12 лютого 2020
У протиборстві двох концепцій меморіалу "Бабин Яр" завданням держави є виробити правила та запропонувати ініціаторам з обох сторін сісти за один стіл і домовитися.
Український інститут національної пам’яті в 2020 році проведе широку конференцію, присвячему постаті борцю за незалежність України полковнику УНР, керівнику ОУН Андрію Мельнику.
Україна і Польща обговорюють питання щодо спільного святкування 100-річчя Варшавської битви.
Я не хочу, щоб з одного боку був маршал Жуков з крильцями, а з другого – Бандера з крильцями
11 лютого 2020
Південний відділ Українського інституту національної пам'яті звернувся до місцевої влади Одеської області з закликом завершити демонтаж пам'ятників, погрудь більшовицьким вождям та іншу символіку тоталітарного режиму.
09 лютого 2020
Директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович планує, що до кінця його каденції демонтують герб СРСР з монументальної скульптури "Батьківщина-Мати" в Києві.
05 лютого 2020
Активісти патріотичних сил Одеси демонтували зі стіни будинку №5 на вулиці Гоголя меморіальну дошку одному із сподвижників Сталіна - "всесоюзному старості" Михайлу Калініну.