Дуда направив "історичний" закон до Конституційного суду

Дуда направив "історичний" закон до Конституційного суду

1284
Ukrinform
Президент Польщі Анджей Дуда направив у середу, 14 лютого, закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі.

Про це повідомляє канцелярія президента РП.

За словами польського лідера, положення закону не повинні викликати жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися, а які ні.

"Положення цього закону мають бути настільки точними, щоб кожен громадянин після ознайомлення з ними не мав жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися за законом, а які ні", - сказав Дуда.

Як заявив польський президент, безпідставне приписування польському народові чи Польщі відповідальності за Голокост "обгрунтовує" передбачене у законі карне переслідування осіб, які це роблять.

"Оцінка положень Конституційним судом, який остаточно має визначити їх відповідність Конституції, відкриває юридичний шлях до обговорення і з’ясування cумнівів, які з’являються", - зазначив Дуда.

Читайте також: Віце-прем'єр Польщі сподівається на результативну зустріч з Розенком

Як повідомлялося, польський парламент проголосував за зміни до закону про ІНП 1 лютого, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда і заявив, що направляє документ до Конституційного суду. Дуда сказав, що направляє закон для того, щоб КС оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й оцінив положення карного характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-