Польський прем'єр каже, що

Польський прем'єр каже, що "історичний" закон не завадить дослідникам

Укрінформ
Зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, які передбачають штраф і позбавлення волі за звинувачення Польщі і поляків у нацистських злочинах, не обмежує свободу слова в країні.

Про це заявив польський прем'єр Матеуш Моравецький під час відвідання у населеному пункті Маркова у Підкарпатському воєводстві музею сім’ї Ульм, яка в роки війни переховувала дві єврейські родини і за це була страчена нацистами, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Цей закон, без сумніву, не закриє уста дослідникам, без сумніву, не обмежить свободу слова. Якщо хтось хоче проводити дослідження, або говорити, що окремі особи були причетні до певних злочинів, окремі польські бандити брали в цьому участь, то вони мають право це робити", - заявив Моравецький.

Водночас, він підкреслив, що підтримує закон у нинішньому вигляді, додаючи, що потрібно додатково пояснити зміст закону іншим країнам.

Прем'єр-міністр наголосив, що Польща не дозволятиме вживати визначення "польські табори смерті", бо це не відповідає історичній правді, адже за ці злочини відповідає нацистська Німеччина.

Моравецький запросив також істориків з Ізраїлю та Німеччини до Польщі, аби спільно досліджувати події часів Другої світової війни.

Як повідомлялося, сейм Польщі 26 січня, а Сенат 1 лютого ухвалили зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Ними передбачається покарання, зокрема тюремне ув'язнення для тих, хто публічно і всупереч фактам приписуватиме полякам і Польщі відповідальність за злочини проти євреїв в роки Другої світової війни.

Читайте також: Посольство Ізраїлю відреагувало на "наростання антисемітизму в Польщі"

Цей закон також передбачає можливість відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення злочинів українськими націоналістами та українськими формуваннями, що співпрацювали з Третім рейхом.

Ізраїль та світові єврейські організації розкритикували закон, вважаючи, що він забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни.

Президент України, МЗС, народні депутати висловили занепокоєння фактом прийняття Сеймом цього закону. Українська сторона закликала польську до відкритості та конструктивності у розвитку двосторонніх відносин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-