Українському дипломату вручили ноту через включення Латвії до списку офшорів

Українському дипломату вручили ноту через включення Латвії до списку офшорів

702
Ukrinform
Міністерство закордонних справ Латвії вручило офіційну ноту тимчасовому повіреному в справах України Алісі Подоляк, закликавши Україну вжити необхідних заходів, щоб Латвію виключити з її списку офшорів.

Про це повідомив агентству LETA міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич.

"Міністр (Ринкевич - ред.) зазначив, що вже  велася робота щодо врегулювання цієї проблеми, у тому числі за участю Мінфіну. Також над цим питанням разом працюють посли Латвії і Естонії в Україні, оскільки Естонія теж потрапила до цього списку", - говориться в повідомленні.

Як пояснив глава МЗС, ця ситуація склалася через неправильну інтерпретацію нового податкового законодавства Латвії, яке передбачає нульову ставку податку на реінвестований прибуток. Цю систему не можна розцінювати як безподаткову, оскільки в Латвії за дивіденди стягуються податки.

Раніше в МЗС Латвії вже заявили, що включення Україною Латвії у список офшорів є помилкою. Представники латвійського МЗС зв'язалися з урядом України, щоб обговорити заходи щодо її усунення.

Читайте також: Глава МЗС Міксер: Київ помилково включив Естонію до списку офшорів

Як повідомлялося, подібна проблема в економічних взаємовідносинах України і Естонії вже обговорювалася Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом і Прем'єр-міністром Естонії Юрі Ратасом. Гройсман поінформував колегу, що цей перелік не є "списком офшорів". За підсумками розмови прем'єр-міністри домовилися доручити міністерствам фінансів спільно з податковими органами двох країн налагодити взаємодію і провести, у разі потреби, необхідні консультації, в ході яких урегулювати можливі непорозуміння.

Міністерство фінансів Естонії погодилося, що в переліку йдеться не про офшорний список, а про «список країн, відносно яких Україна бажає звернути особливу увагу на угоди по трансфертному ціноутворенню». Естонський Мінфін заявив, що нині працює в тісному контакті з українською стороною, щоб Естонія в Україні не включалася до списку держав, підозрілих для ведення бізнесу. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>