Вільні демократи у Німеччині назвали умову для переговорів про коаліцію

Вільні демократи у Німеччині назвали умову для переговорів про коаліцію

Укрінформ
Вільна демократична партія (ВДП) Німеччини знову готова вести переговори про створення коаліції з християнськими союзами й Зеленими, але тільки після нових виборів.

Про це в інтерв'ю Wirtschafts Woche заявив лідер партії Крістіан Лінднер. 

"У ХСС і Зелених є нові керівні команди. У нових комбінаціях і говоритимемо по-новому", - заявив Лінднер.

При цьому він "розчарований" лідером ХДС Ангелою Меркель, яка "після 12 років налаштована на спадкоємність".

Лінднер розраховує, що у разі проведення повторних виборів у бундестаг християнських демократів поведе не Меркель, а хтось інший.

Не виключив голова ВДП і варіанту "чорно-жовтої" коаліції (ХДС/ХСС/ВДП).

Читайте також: У Німеччині назвали "коридор" для переговорів щодо коаліції

Як відомо, саме ліберали несподівано для всіх вийшли з коаліційних переговорів, які тривали два місяці, заявивши, що не можуть досягти консенсусу з іншими їхніми учасниками. Тепер Християнсько-демократичний і Християнсько-соціальний союзи мають вести переговори про створення уряду зі своїми старими партнерами, соціал-демократами. Зондуючі консультації, як було оголошено напередодні, пройдуть прискореними темпами, 7-12 січня.

Тим часом, саме ВДП найбільше втратила у популярності на фоні її виходу з коаліційних переговорів. За підсумками проведеного на початку цього тижня інститутом громадської думки Emnid опитування, їх рейтинг становив 8% при тому, що на виборах 24 вересня вони набрали 10,7%, зумівши повернутися у парламент після 4-річної перерви.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-