Вперше в історії: Єврокомісія запустила санкції проти Польщі

Вперше в історії: Єврокомісія запустила санкції проти Польщі

4721
Ukrinform
Європейська комісія запустила процедуру запровадження безпрецедентних санкцій проти Польщі, заявивши, що запланована у країні судова реформа ставить під загрозу верховенство права.

Як зазначила Єврокомісія, 13 нових законів дозволили польському уряду "суттєво втручатися" у роботу судових органів, повідомляє ВВС.

"Сьома стаття Договору про утворення ЄС може позбавити Польщі права голосу. Ця норма, до речі, раніше ніколи не застосовувалась. Процедура може застосовуватися щодо членів ЄС, які "систематично порушують правила ЄС", - йдеться у публікації.

Польщі давали три місяці на те, аби відреагувати на застереження. Втім, польський консервативний уряд назвав це рішення "політичним". Влада країни каже, що реформи необхідні, аби подолати неефективність та корупцію.

Проти закону про Верховний суд, ухваленого польським сенатом, протестували тисячі людей по всій країні.

За цим законом, Верховний суд має підпорядковуватися міністерству юстиції. Зокрема міністр зможе самостійно, без консультацій з представниками органів правосуддя, призначати голів апеляційних та окружних судів.

Читайте також: Мінфін США вніс Кадирова та ще чотирьох росіян до списку Магнітського

Раніше британське видання Daily Mail написало, що через спірну судову реформу Польща може втратити своє право голосу в ЄС.

Міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що рішення Європейської комісії запустить "санкційну процедуру" і назвав її передумови "політичними", повідомляє Niezalezna.

Втім, він запевнив, що його уряд продовжить розпочату судову реформу, попри тиск ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-