Юнкер: Єврокомісія не зірвала усіх мостів з Польщею

Юнкер: Єврокомісія не зірвала усіх мостів з Польщею

855
Ukrinform
Єврокомісія не воює з Польщею і не зірвала усіх мостів у діалозі з Варшавою.

Таким чином президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер під час спільної прес-конференції  з новим австрійським канцлером Себастьяном Курцом відреагував на запитання про започаткування у середу процедури введення в дію 7-ї статті договору ЄС, що передбачає можливе запровадження санкцій проти Польщі за порушення європейських стандартів у процесі реформування системи судочинства, інформує Rzeczpospolita.

“Ми не воюємо з Польщею. Це — складна процедура. Без сумніву, ми донині не зірвали усіх мостів (між ЄК і Польщею)”,- заявив Юнкер.

Водночас, Курц сказав, що не знає яке рішення прийме у середу Єврокомісія. Він зазначив, шо “повністю довіряє” Брюсселю у цій справі.

У середу під час засідання європейських комісарів має бути прийнято рішення про початок процедури застосування 7-ї статті договору ЄС проти РП.

Читайте також: Моравецький провів перші зміни в уряді Польщі

Раніше, 15 листопада, Європарламент у своїй критичній щодо Варшави резолюції рекомендував Єврокомісії розпочати цю процедуру наголошуючи, що у Польщі спостерігається "чітка загроза серйозного порушення" європейських цінностей, включаючи принцип верховенства права.

Новообраний глава польського уряду Матеуш Моравецький нещодавно заявив, що від початку введення в дію цієї “несправедливої процедури” щодо Польщі і до моменту її завершення, Варшава ще неодноразово вестиме діалог з Брюсселем на цю тему. Він підкреслив, що дотримується позиції, за якої суверенні країни мають право самостійно, без втручання ззовні, реформувати свою систему судочинства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-