Євросоюз скоротить допомогу Туреччині на €105 мільйонів

Євросоюз скоротить допомогу Туреччині на €105 мільйонів

1015
Ukrinform
Під час узгодження бюджету Євросоюзу на 2018 рік держави ЄС вирішили зменшити виплати Анкарі на 105 млн євро.

Про це повідомляє DW.

"Європейський Союз скоротить фінансову допомогу Туреччині, виплачувану у рамках програми підтримки кандидатів у члени ЄС. В ході обговорення бюджетного плану на 2018 рік в суботу, 18 січня, було вирішено зменшити на 105 млн євро суму коштів, що виділяються Анкарі, у порівнянні з першим проектом бюджету, який був складений Єврокомісією", - йдеться в повідомленні.

При цьому, як повідомляє агентство AFP із посиланням на джерела в дипломатичних колах ЄС, ще 70 млн євро будуть виплачені, тільки якщо в Брюсселі побачать прогрес у дотриманні Анкарою принципів правової держави.

Читайте також: Ердоган засумнівався, чи варто довіряти НАТО

Бюджет на наступний рік, який був погоджений на засіданні Ради ЄС 18 листопада, передбачає витрати на 144,7 млрд євро. Це на 10 млрд більше, ніж роком раніше. При складанні бюджету країни Євросоюзу прагнули зберегти "простір для маневру" у разі "непередбачених потреб", наголошується в прес-релізі на сайті Ради ЄС. Проект бюджету повинен бути схвалений протягом 14 днів Європарламентом і Радою ЄС.

Туреччина стала офіційним кандидатом у члени Євросоюзу у 2004 році. З 2014 по 2020 роки загальні виплати Анкарі в рамках програми підтримки країн-кандидатів повинні скласти близько 4,5 млрд євро. Переговори про приєднання до ЄС зайшли в глухий кут, в тому числі через масові чистки й арешти в Туреччині після невдалої спроби путчу влітку 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-