Глава МЗС ФРН попросив генсека ООН зайнятися миротворцями для України

Глава МЗС ФРН попросив генсека ООН зайнятися миротворцями для України

1294
Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель з трибуни 72-ї Генеральної Асамблеї ООН звернувся до генерального секретаря організації зайнятися питанням місії «блакитних касок» для України.

Про це він заявив у своєму виступі у четвер, передає кореспондент Укрінформу.

«Переконаний, ми ще не маємо достатньо збігів голосів щодо того, як повинна виглядати ця миротворча місія. Але зробити цю спробу варто наших зусиль, і ми просимо генерального секретаря ООН про те, щоб він щільно зайнявся цим», - заявив Габріель.

Читайте також: Порошенко: США повністю підтримали українське бачення місії миротворців ООН

Він зазначив, що слід «наполегливо відстежувати» ідеї і пропозиції про те, щоб задіяти миротворчу місію організації Об'єднаних Націй на сході України.

У цілому німецький міністр підкреслив, що в конфлікті в Україні необхідно досягти прогресу. Він нагадав, що на основі Мінських домовленостей розроблена "чітка дорожня карта", у появі якої Німеччина активно брала участь. Вона базується на принципах мирного врегулювання конфлікту і непорушності кордонів, зауважив дипломат.

Читайте також: Миротворча місія в Україні має охоплювати всю окуповану територію - Порошенко

Габріель, говорячи про проблеми і виклики сьогодення, зазначив необхідність «більшого міжнародного співробітництва та меншого національного егоїзму». Глобальні проблеми, за його словами, неможливо вирішити конфронтацією. Жодна країна, жодна нація не виявиться у виграші, якщо вона буде намагатися протягнути лише власні інтереси.

Читайте також: Порошенко відповів на заклик Трампа про повагу суверенітету всіх країн

Габріель піддав різкій критиці гасло «Наша країна понад усе». Німеччина, за словами її представника, на власній історії знає його згубність. Громадяни ФРН стали жити краще лише після того, як змогли після двох жахливих світових воєн стати добрими сусідами і партнерами з колишніми ворогами.

"В міжнародному співробітництві ніхто не втратить свого суверенітету", - підкреслив глава німецького зовнішньополітичного відомства.

ФРН, заявив віце-канцлер, готова взяти на себе додаткову відповідальність, тому розраховує увійти до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2019-2020 рр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-