Президент Болгарії сподівається, що права болгар в Україні будуть дотримані

Президент Болгарії сподівається, що права болгар в Україні будуть дотримані

Укрінформ
Президент Болгарії Румен Радев висловив надію, що для проживаючих в Україні болгар не буде ніяких обмежень у вивченні ними рідної мови після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту".

Про це повідомили в прес-службі президента Болгарії за підсумками його зустрічі у Нью-Йорку з Президентом України Петром Порошенком.

"Болгарія очікує, що права наших співвітчизників в Україні щодо вивчення ними рідної болгарської мови будуть дотримані. Ми домовилися з українським президентом, що не буде ніяких обмежень з вивчення болгарської мови, як у кількісному плані, так і у якісному", - зазначив болгарський президент.

Глава української держави, у свою чергу, запевнив свого болгарського колегу, що "у разі надходження скарг на обмеження прав болгар. які проживають в Україні реакція президента України буде негайною".

Порошенко підкреслив також, що в процесі децентралізації влади в Україні не буде вжито жодних заходів адміністративного розділу історично сформованого Болградського району Одеської області.

Радев висловив тверду підтримку європейського вектора розвитку України, запропонувавши надати всю необхідну експертну допомогу в цьому плані.

Глава Болгарії разом з іншими керівниками держав і урядів бере участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Як повідомляв Укрінформ, 5 вересня Верховна Рада 255 голосами прийняла закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти.

Зокрема, закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

Читайте також: Клімкін обговорив із єврокомісаром Ганом "мовну" статтю закону про освіту

З 5-го класу діти національних меншин будуть починати вчитися державною мовою, а мову нацменшини будуть вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливо викладання також нею однієї або декількох дисциплін.

У той же час офіційні органи ряди країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу прийняття цього закону.

Зі свого боку міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що Україна направить на експертизу Ради Європи 7 статтю закону про освіту. Вона переконана, що ця мовна стаття не порушує міжнародних зобов'язань, які взяла на себе Україна.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-