Генсек ООН пропонує посередництво для врегулювання ситуації навколо КНДР

Генсек ООН пропонує посередництво для врегулювання ситуації навколо КНДР

Укрінформ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав міжнародне співтовариство відмовитися від подальшої ескалації напруженості щодо КНДР, заявивши про готовність виступити посередником для мирного врегулювання ситуації навколо Корейського півострова.

Про це повідомляє Центр новин ООН

"Підкресливши, що КНДР - єдина країна, яка порушує заборону на випробувальні ядерні вибухи, Антоніу Гутерреш знову закликав Пхеньян відмовитися від таких дій і дотримуватися відповідні резолюції Ради Безпеки", - йдеться у повідомленні.

Він заявив, що дії Північної Кореї ведуть до дестабілізації регіонального та міжнародного миру та безпеки. Генсек ООН закликав владу цієї країни не наражати на небезпеку життя мільйонів людей, багато з яких і так потерпає від голоду та розрухи.

Гутерріш наполегливо рекомендував усім зацікавленим сторонам негайно повернутися до діалогу і переговорів як єдино можливого способу врегулювання проблем Корейського півострова.

Глава ООН попередив, що конфронтаційна риторика може призвести до непередбачених наслідків. "Рішення має бути політичним. Потенційні наслідки військових дій будуть жахливими", - сказав Генеральний секретар ООН.

Він повідомив про готовність виступити посередником у цих зусиллях, а також привітав єдність членів Ради безпеки щодо Північної Кореї.

"Я не пропоную ніякого конкретного рішення, я закликаю об'єднатися і чітко дати зрозуміти КНДР, що ядерного роззброєння на Корейському півострові можна досягти лише шляхом переговорів. Я знаю, що в ООН немає потужних важелів впливу, що наші можливості обмежені, але я повідомив сторонам, що вони повністю можуть на мене розраховувати. Я визнаю, що вирішальне значення має єдність Ради безпеки та здатність п'яти держав розробити єдину стратегію взаємодії із КНДР", - заявив Гутерреш.

Відповідаючи на запитання журналістів, Генсек ООН нагадав про уроки Першої світової війни, коли деякі поодинокі події призвели до ескалації і, в кінцевому підсумку, до світової війни. Він закликав зробити все можливе, аби уникнути такого розвитку подій.

Водночас Генсек ООН не став відповідати на запитання, чи має намір він сам відвідати КНДР, але підтвердив, що готовий підключитися до процесу пошуку мирного рішення.

Читайте також: КНДР погрожує США новими ядерними випробуваннями

Як відомо, у неділю, 3 вересня у районі північнокорейського міста Кільчжу провінції Хамгьон-Пукто стався землетрус - за різними даними, магнітудою від 5,2 до 6,4. Південна Корея пов'язала поштовхи із можливим ядерним випробуванням.

Пізніше влада Північної Кореї офіційно заявила про успішне проведення випробування водневої бомби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-