Молдова підтвердила послу РФ, що вимагатиме забрати російські війська

Молдова підтвердила послу РФ, що вимагатиме забрати російські війська

783
Ukrinform
Молдова наполягатиме на включенні до порядку денного 72-ї Генеральної асамблеї ООН питання про повне виведення російських військ та озброєння з території Придністровського регіону.

Про це заявили в прес-службі Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

"Під час зустрічі міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрія Галбура з надзвичайним і повноважним послом Росії у Кишиневі Фарітом Мухаметшиним керівник зовнішньополітичного відомства підтвердив намір Молдови наполягати на включенні до порядку денного Генеральної асамблеї ООН питання про повне виведення російських військ з території нашої країни", - йдеться у повідомленні.

При цьому Галбур звернув особливу увагу дипломата на те, що ця ініціатива не стосується російських військовослужбовців, які входять до складу тристоронньої миротворчої місії у Зоні безпеки на Дністрі.

Читайте також: Прем'єр і спікер Молдови не хочуть розглядати визнання Рогозіна персоною нон грата

Як повідомлялося, раніше постійний представник Молдови в ООН Віктор Морару надіслав на адресу генерального секретаря ООН листа з проханням включити до порядку денного засідання Генеральної асамблеї питання про повне виведення російських військ та озброєння з території Придністровського регіону Молдови.

Російська сторона у свою чергу відмовляється обговорювати це питання, мотивуючи відмову тим, що виведення російських військ негативно позначиться на процесі Придністровського врегулювання.

На території невизнаного Придністров'я розквартирована Оперативна група російських військ (близько 1500 військовослужбовців), а на військових складах у селі Колбасна Рибницького району ще з радянських часів зберігаються понад 20 тисяч тонн боєприпасів, снарядів та авіабомб.

До складу миротворчої місії у Зоні безпеки на Дністрі входять близько 400 військовослужбовців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-