У Польщі аналізують, чи вимагати від Німеччини репарацій за Другу світову

У Польщі аналізують, чи вимагати від Німеччини репарацій за Другу світову

Укрінформ
У Варшаві розглядають можливість висунення до Німеччини вимоги сплати репарацій за втрати, яких Польща зазнала під час Другої світової війни.

Про це у середу заявив депутат Сейму від правлячої партії "Право і справедливість" Аркадіуш Мулярчик, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на AP. 

За словами депутата, зараз у польському парламенті готують аналіз доцільності вимоги репарацій, який буде готовий до 11 серпня. 

Цьому кроку передувала заява голови правлячої партії Ярослава Качинського, який сказав, що Польща ніколи не відмовлялася від репарацій. 

Читайте також: Експонати з Освенцима покажуть у 14 містах світу

"Ми говоримо про великі суми і той факт, що Німеччина впродовж багатьох років відмовлялася брати на себе відповідальність за Другу світову війну", - сказав Качинський.

Схожу думку висловив і міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич в ефірі телеканалу TVP Info. 

"Це радянська колонія, названа Польською Народною Республікою, відмовилася від тієї частини репарацій, що була пов'язана з територією також маріонеткової держави, радянською Німецькою Демократичною Республікою", - наголосив Мацеревич.

Як відомо, у ці дні Польща відзначає чергову річницю Варшавського повстання 1944 року. У Варшаві нацисти убили близько 65 тисяч поляків. Це була одна з найбільших одноразових акцій винищення цивільного населення за весь час Другої світової війни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-