Німецький бізнес стурбований "санкційним" законопроектом США

Німецький бізнес стурбований "санкційним" законопроектом США

690
Ukrinform
Після досить негативної реакції офіційного Берліна відносно схваленого Палатою представників конгресу США законопроекту щодо санкцій проти низки країн, у тому числі Росії, свою настороженість висловлюють і структури бізнесу.

Зокрема, ставлення до питання Східного комітету німецької економіки висловив у четвер його виконавчий директор Міхаель Хармс, повідомляє кореспондент Укрінформу у Берліні.

"Ми вважаємо, що таке змішування санкційного режиму для досягнення зовнішньополітичної мети та підтримки власного бізнесу абсолютно неприйнятні", - заявив Хармс.

Німецьких бізнесменів, за його словами, дуже турбує та частина законопроекту, яка стосується можливих санкцій проти будь-яких енергетичних трубопровідних систем, що йдуть з Росії. Тому що це стосується не лише North Stream-2, додав він і привів дані: у Росії є 90 експортних трубопроводів, енергетичних систем, із яких багато йдуть до 13 країн, серед них 5 європейських (не рахуючи транзитні).

"Є багато ринків, яких потенційно це може стосуватися. І це може торкатися не лише будівництва нових трубопроводів, але і модернізації, ремонту і підтримки вже існуючих", - сказав Хармс. Він відзначив, що в Європі це може зачепити, зокрема, німецькі та австрійські, а також польські і латвійські проекти. "Потенційно це могло б торкатися і українського трубопроводу", - відзначив Хармс, але він і сам не думає, що це буде зроблено.

Виконавчий директор комітету підкреслює, що з обмеженням конкуренції ціни на газ "однозначно піднімуться". Німеччина ж виступає якраз за лібералізований і відкритий газовий ринок. "Чим більше проектів у нас є, тим більше буде конкуренції, тим більше енергетичної безпеки і тим нижчі ціни", - заявив Хармс і закликав не політизувати проект  North Stream-2, відкидаючи припущення про те, що він створює риски для енергозабезпечення країн Східної Європи.

Читайте також: Трамп підпише законопроект про нові санкції щодо Росії - AP

"Це не завдання американського уряду або Європейської комісії вирішувати, який картельний трубопровід хороший, а який поганий. Вони повинні зробити гарне спільне регулювання, а про те, який трубопровід будувати, вирішують компанії", - заявив він.

Німеччина і Євросоюз вже чітко висловили своє відношення і попередили, що Європа залишає за собою можливість відповідних заходів. Наразі важливо вести інтенсивний діалог з американськими партнерами, відзначає Хармс. Але якщо законопроект буде ухвалений у такому вигляді і здійснений, то він не виключає торгових заходів у відповідь з боку ЄС. Втім, висловлювання "торгова війна" при цьому він вважає "занадто сильним" і сподівається, що до такого не дійде.

"Ніхто не може бажати собі економічного конфлікту між ЄС і США. Тому ми сподіваємося, що екстратериторіальне застосування санкцій США на європейську економіку вдасться відвернути", - сказав Хармс.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>