Судова реформа у Польщі: протести тривають попри вето Дуди

Судова реформа у Польщі: протести тривають попри вето Дуди

2039
Ukrinform
Незважаючи на те, що президент Польщі Анджей Дуда оголосив в понеділок про накладення вето на два з трьох законів про зміни у судовій системі Польщі, тисячі поляків знову ввечері вийшли на вулиці міст.

У Варшаві, Любліні, Кракові, Вроцлаві, Познані та багатьох інших містах вони дякували президенту Дуді за вето щодо законів про Верховний суд і Національну раду судочинства і вимагали його накладення на ще один закон - про суди загальної юрисдикції, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Дякую, що ви нам повірили, що ми не захищаємо себе, а нашу Конституцію і громадянські права”, - заявила ввечері біля будинку Верховного суду його голова Малгожата Герсдорф.

Читайте також: Дуда вірить у швидке ухвалення нових законів про судочинство

Вона наголосила, що ще один закон залишився і потрібно бути чуйними і дивитися, як виконавча влада його реалізує.

Зі сцени перед Верховним судом до народу зверталося ще декілька судей, які дякували демонстрантам за підтримку і громадянську свідомість.

Вранці президент Дуда оголосив про те, що накладе вето на два закони, оскільки вони створюють прецедент надмірної влади генпрокурора (одночасно міністра юстиції в Польщі) над судами і викликають надзвичайно значні емоції в суспільстві.

Частина політиків правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) не приховували свого розчарування рішенням президента, наголошуючи, що тим самим від відтягнув реформу судочинства, заплановау владою.

Читайте також: Шидло: Вето президента сповільнило реформу судочинства у Польщі

Нагадаємо: у Польщі вже понад тиждень тривають масові протести у містах проти планів влади змінити судову систему країни. PiS переконує, що зміни спрямовані на вилікування судової системи від патологій. Натомість, опозиція вважає, що влада намагається підпорядкувати собі судову систему.

Фото: bbc.co.uk

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>