Судова реформа в Польщі: Дуда обіцяє ветувати два скандальні закони

Судова реформа в Польщі: Дуда обіцяє ветувати два скандальні закони

2354
Ukrinform
Президент Польщі Анджей Дуда ветує закони про Верховний суд та про Національну раду судочинства, бо вони створюють прецедент надмірної влади генпрокурора над судами і викликають значні емоції в суспільстві.

Про це Дуда заявив у понеділок вранці у Варшаві під час брифінгу для ЗМІ, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Я вирішив, що поверну до Сейму, тобто накладу вето на закон про Верховний суд, а також і закон про KRS (Національну раду судочинства), оскільки Сейм зробив так, що вони пов'язані між собою", - заявив Дуда.

Він підкреслив, що у Польщі немає традиції, аби "генпрокурор міг якимось чином втручатися в роботу Верховного суду".

Президент РП підкреслив, що він особисто слідкуватиме за тим, як триватиме робота над новим законом про Верховний суд.

Читайте також: Сейм і Сенат Польщі ухвалили різні редакції закону про суд - ЗМІ

Дуда наголосив, що ці закони потрібно поправити таким чином, щоб вони не викликали суперечок і настільки значних емоцій у суспільстві. Тому, він виступить з власною законодавчою ініціативою щодо цього законопроекту і планує за допомогою експертів упродовж двох місяців підготувати новий проект закону про Верховний суд.

Водночас, президент РП закликав політиків, особливо опозиційних партій, перестати закликати народ до протестів, вуличних заворушень і повалення  влади.

"Для повалення влади є вибори, а не вулиця", - додав він.

Речник президента РП після брифінгу заявив, що Дуда підпише третій закон з пакету законів щодо зміни судочинства — про суди загальної юрисдикції.

Як інформувало агентство, правляча у Польщі партія PiS змінила три закони - про Верховний суд, Національну суддівську раду і суди загальної юрисдикції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-