Британія має сплатити ЄС 100 млрд євро за Brexit – Мінфін Франції

Британія має сплатити ЄС 100 млрд євро за Brexit – Мінфін Франції

1041
Ukrinform
Обов’язковою умовою виходу Великобританії із ЄС буде виплата Лондоном свого боргу перед бюджетом Євросоюзу, що може сягнути 100 млрд євро.

Про це заявив міністр економіки Франції Бруно ле Мейр, повідомляє Reuters.

«Я скажу те саме, що любила повторювати Маргарет Тетчер: Ми хочемо повернення наших грошей. Можна обговорювати суму, але сам факт того, що Великобританія мусить заплатити те, що вона винна бюджету ЄС – це безумовна умова початку розмови про Brexit», - сказав ле Мейр.

Читайте також: Лондон визнає, що має сплатити "рахунок за Brexit"

Reuters пояснює, що Брюссель хоче від Лондона покриття частини загальних витрат Євросоюзу, які Великобританія взяла на себе ще під час членства у ЄС. За словами Мейра, ця сума може сягнути 100 мільярдів євро.

«Виплата Об’єднаним королівством його залишку є обов’язковою передумовою початку будь-якої дискусії про майбутнє наших відносин», - додав міністр економіки.

Читайте також: Британія впевнена у своїх переговорних позиціях щодо Brexit - Мей

Нагадаємо: цього тижня Британія та ЄС розпочали перший раунд перемовин щодо Brexit. Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс у понеділок зустрівся з головним переговірником Європейського Союзу Мішелем Барньє у Брюсселі. Перший раунд переговорів триватиме чотири дні, після чого у четвер відбудеться планова прес-конференція.

Робочі групи зосереджуються на трьох напрямках: права громадян, вимоги ЄС щодо сплати Британією її частини для покриття поточних бюджетних зобов'язань ЄС та інші невирішені питання, наприклад, що відбудеться з британськими товарами в магазинах ЄС після Brexit.

Читайте також: Мей стала другою з кінця у рейтингу популярності британських міністрів

У свою чергу четверта група, очолювана Девісом та представниками Барньє Олівером Роббінсом та Сабіне Вейан, фокусує свою увагу на усуненні проблем у Північній Ірландії, коли новий кордон ЄС відокремить британський регіон від Ірландії.

Фото: Geert Vanden Wijngaert/AP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>