Єврокомісія відкрила справу проти Угорщини: звинувачує в порушенні договору ЄС

Єврокомісія відкрила справу проти Угорщини: звинувачує в порушенні договору ЄС

1137
Ukrinform
Єврокомісія відкрила провадження щодо Угорщини у зв'язку з посиленням правил діяльності в країні неурядових громадських організацій, що фінансуються з-за кордону.

Про це повідомляє DW

"Європейська Комісія (ЄК) відкрила провадження щодо Угорщини з огляду на порушення Будапештом, на думку Брюсселя, положень договору ЄС. Це рішення, оголошене у четвер, 13 липня, стало наслідком ухвалення угорським парламентом у червні закону, який запроваджує більш жорсткі правила діяльності в країні для неурядових громадських організацій, що фінансуються з-за кордону", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Угорщина не бачить причин змінювати закон, який стосується університету Сороса

У Єврокомісії вважають, що цей закон "не відповідає праву ЄС" та "посягає на право на свободу об'єднань".

Згідно з угорським законом, до якого є претензії у ЄС, усі неурядові організації, які щорічно отримують понад 24 тисячі євро фінансування з-за кордону, зобов'язані зареєструватись як "підтримувані з-за кордону організації". В іншому випадку їм загрожує закриття. Влада Угорщини мотивує необхідність ухвалення законодавства тим, що воно сприятиме підвищенню прозорості в роботі неурядових організацій та допоможе боротися з відмивання коштів та з фінансуванням тероризму. Критики закону стверджують, що насамперед він спрямований проти проектів, які фінансуються в Угорщині американським мільярдером Джорджем Соросом.

Раніше цю ініціативу піддали критиці Європейський Союз та Організація Об'єднаних Націй, які розцінили нововведення як дискримінаційні по відношенню до неурядових організацій. 

Нагадаємо, на початку квітня парламент Угорщини ухвалив зміни до освітнього законодавства, які загрожують закриттям приватному Центральноєвропейському університету (CEU), заснованому Джорджем Соросом.

Фото: 1news.md

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>