Мацеревич каже, що на створення військ тероборони Польщу

Мацеревич каже, що на створення військ тероборони Польщу "надихнули" гібридні війни

Укрінформ
Формування п'ятого виду збройних сил Польщі - військ територіальної оборони (ВТО) - є реакцією на агресію Росії щодо сусідніх країн, зокрема України.

Про це в інтерв'ю польському виданню Rzeczpospolita повідомив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич. 

“Варто собі усвідомити, що зміни, які відбулися в результаті масового застосування Росією гібридних дій в атаці спочатку на Грузію, потім Україну, чітко вказують на потребу існування формацій (війська територіальної оборони. - Ред.), які утримуватимуть позиції до підходу основних військ”, - заявив Мацеревич.

Він підкреслив, що йдеться про людей, які будуть прив'язані до місця свого проживання і зможуть на місці організувати оборону, а також об'єднувати зусилля місцевого населення й місцевої адміністрації. 

“Водночас ці військовослужбовці матимуть усі атрибути професійних військових, які постійно несуть службу. Попри те, що вони є добровольцями, вони матимуть ті ж права й обов'язки, що й професійні військовослужбовці”, - заявив глава МНО Польщі.

За словами польського міністра, служити у ВТО зараз висловлюють готовність молоді люди, але є і старші особи, яким 50 років. Він наголосив, що серед добровольців є багато членів добровільної пожежної служби, польських скаутів тощо.

Як інформувало агентство, Мацеревич нещодавно заявив, що до ВТО зараз хоче вступити 20 тисяч добровольців. Найбільше зацікавлення демонструють жителі східної частини Польщі. В неділю у містах Люблін, Ряшів і Білосток присягу прийняли кількасот добровольців, які увійдуть до складу бригад ВТО, які формуються у цих містах.

У 2017 році в Польщі буде створено три бригади ВТО чисельністю 18 тис. військовослужбовців - у Любліні, Ряшеві та Білостоці. В 2019 році війська тероборони мають нараховувати 53 тис. військовослужбовців в 17 бригадах і 63 батальйонах. Кошти на створення і утримання військ тероборони упродовж 2016-2019 років становитимуть 3,6 млрд злотих (приблизно мільярд доларів).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-