У центрі Берліна запалили свічки в пам'ять депортації кримських татар

У центрі Берліна запалили свічки в пам'ять депортації кримських татар

Фото, відео
2572
Ukrinform
Акція «Запали вогник в своєму серці», присвячена річниці депортації кримсько-татарського народу, відбулась увечері ввечері в середу, 18 травня, на Паризькій площі в центрі Берліна.

Учасники акції виклали свічками контур півострова і Тамгу, передає кореспондент Укрінформу в ФРН.

Перед тим в Посольстві України відбувся перегляд фільму «Близька далека батьківщина». Його представили активістка ініціативи «Право» Олександра Бінерт, вказавши, що ім'я режисера не зазначено у фільмі, «оскільки для нього занадто небезпечно розкривати своє ім'я».

«Сьогодні кримських татар знову залякують, вони переживають репресії. Ще більш абсурдним є те, що вони не можуть навіть вшанувати пом'яти тих, хто став жертвами депортації 1944 році», - сказав радник Посольства України у ФРН Ростислав Огризко.

У центрі Берліна знову запалилися свічки в пам'ять депортації кримських татар

"Простої відповіді на те, як змусити Росію повернутися у правове поле, поки немає, але одне ясно, Крим завжди буде українським, де кримські татари відчувають себе вдома, сказав дипломат. Він підкреслив, що україна підтримує переважна більшість країн у тому, що ця анексія є абсолютно незаконним і закликав Німеччину не припиняти тиск на Москву. Процес повернення може тривати довго, але історія знаємо достатньо прикладів, які підтверджують те, що будь-яка окупація закінчується, ось і Німеччина після 40 років окупація знову об'єдналася", - сказав Огризко.

У дискусії після перегляду взяли участь кримський татарин Ельдар Мустафаєв, який живе і працює архітектором у Берліні, а також за скайповой зв'язку з Семфірополя журналіст Радіо Свобода, “Нової газети" Антон Наумлюк, який розповів про те, як цей пам'ятний день пройшов на півострові.

Про те, що не дивлячись на заборони у всіх великих містах паралельно відбулись показові санкціоновані ходи (в яких взяли участь небагато, лояльні до нової влади) традиційні пам'ятні заходи і молитви, після яких почалися арешти. Журналіст зазначив, що під тиском кримські татари дуже згуртувалися.

«Складається думка, що російські влади не знають, як боротися з цим, з часів Чечні вони не стикалися з таким згуртованим народом, який не боїться висловлювати свою думку», - зауважив Наумлюк.

У Німеччині живе зовсім мало кримських татар, всього кілька десятків, розповів Укрінформу Ельдар Мустафаєв. Німці ж не надто цікавляться тим, що відбувається в Криму та навколо Криму, поскаржився він. Він і його друзі розповідають знайомим про те, що відбувається.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-