Ващиковський: Протести у Польщі готували заздалегідь - 19.12.2016 15:55 — Новини Укрінформ
Ващиковський: Протести у Польщі готували заздалегідь

Ващиковський: Протести у Польщі готували заздалегідь

1375
Ukrinform
Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський представив оцінку подій, що мали місце у п’ятницю, 16 грудня, у Сеймі та навколо нього.

Про це повідомляє Польське радіо.

«Правила не мали обмежувати доступ журналістам до парламенту», - про це Ващиковський розповів під час зустрічі з іноземними кореспондентами у Варшаві.

«Голосування відбулися згідно із законом. Депутати мали доступ до зали засідань», - сказав він.

На думку міністра закордонних справ, у п’ятницю та суботу «справа дійшла до диспропорційних та асиметричних акцій протесту, раніше підготованих опозицією».

Він висловив надію, що після перемовин із лідерами опозиції, які президент Польщі Анджей Дуда провів учора, 18 грудня, ситуація заспокоїться.

За словами Ващиковського, присутність журналістів у парламенті до цього часу не була регульована конкретними та однозначними правилами, що «сприяли б професійному виконанню своїх обов’язків як парламентаріями, так і журналістами». Як пояснив глава МЗС Польщі, запропоновані зміни мають збільшити комфорт, безпеку та професіоналізм роботи журналістів та політиків, а також мають поліпшити імідж Сейму та Сенату.

«Нові правила не мали обмежувати доступу мас-медіа до політиків, натомість вони мали встановити певний порядок. З січня планувалося створення професійного мас-медійного центру, де представники ЗМІ могли би працювати та запрошувати політиків і не робити цього у коридорах, під час перерв, що зневажало роботу як депутатів, так і журналістів», - додав він.

На думку очільника дипломатії Польщі, до ескалації конфлікту призвела «досить агресивна поведінка кількох опозиційних політиків», її зупинив спікер Сейму, який виключив одного з них із засідання. Опозиція почала блокувати трибуну і крісло спікера, після декількох годин перемовин порозуміння з опозицією не вдалося досягти, сказав Ващиковський.

«Спікер вирішив перенести засідання до Колонної зали, де ми завершили голосування над бюджетом та іншими законами. Коли ми проводили це голосування, Колонна зала була відкрита, і опозиція могла ввійти», - зауважив глава МЗС Польщі.

Міністр Ващиковський зауважив, що «голосування відбулося згідно з регламентом парламенту та законом». «Воно мало дуже традиційний характер - як 20 років тому без використання електронного обладнання. Голоси рахували та вписували до протоколу, згідно з тим, що передбачено в регламенті Сейму. Такі голосування відбувалися і раніше, це не прецедент. Такі голосування проводять також в інших парламентах у світі, де часто не використовують електронного обладнання», - сказав міністр.

Далі протести перенеслися на вулицю. «Видно, що їх готували раніше. Миттєво з’явилися сцени, світло, звук. Те, що відбувалося в парламенті, було тільки приводом, аби розпочати масові протести проти ситуації в Польщі», - сказав він. «Ми вважаємо, що ці протести є результатом розчарування опозиції», - додав Ващиковський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>