Польща подала на Єврокомісію до суду ЄС у справі OPAL - 19.12.2016 13:54 — Новини Укрінформ
Польща подала на Єврокомісію до суду ЄС у справі OPAL

Польща подала на Єврокомісію до суду ЄС у справі OPAL

1403
Ukrinform
Уряд Польщі оскаржив у суді ЄС рішення Єврокомісії у справі передачі російському Газпрому у фактично монопольне використання газопроводу OPAL, яким газ із "Північного потоку" постачається до країн Європи.

Про це поінформувала речниця МЗС Польщі Йоанна Вайда, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

"З огляду на ризик завдання (Польщі – ред.) серйозної шкоди внаслідок виконання рішення (про передачу OPAL росіянам – ред.) МЗС подало заяву про його призупинення",- зазначила Вайда.

За її словами, рішення Єврокомісії до цього часу офіційно не публікувалося, хоча вже й виконується німецьким регулятором ринку газу.

Вайда повідомила, що наслідком рішення Єврокомісії є концентрація на одному джерелі і напрямі постачання газу, що суперечить "принципу диверсифікації джерел та шляхів постачання й управління ризиками перебоїв чи призупинення поставок газу".

"На переконання Польщі, ця ситуація створює загрозу безпеці постачання газу до ЄС, особливо в регіоні Центральної Європи і породжує серйозні ризики для безпеки постачання газу для Польщі через залежність від одного джерела поставок газу з Росії",- наголосила Вайда.

У скарзі МЗС зазначається, що рішення ЄК порушує положення європейської директиви щодо спільного ринку газу. На переконання польського зовнішньополітичного відомства, це рішення має шкідливий вплив на конкуренцію на ринках газу в регіоні Центрально-східної Європи, оскільки додатково зміцнює позиції Газпрому як постачальника газу.

"У скарзі МЗС звинувачує Єврокомісію в порушенні правил енергетичної безпеки й енергетичної солідарності", - повідомила речник МЗС Польщі.

Нещодавно рішення ЄК щодо газопроводу OPAL оскаржила польська нафтогазова компанія PGNiG.

Як повідомлялося, Єврокомісія наприкінці жовтня ухвалила рішення, що дозволяє російському монополісту Газпрому збільшити обсяги постачання газу через "Північний потік" та німецький газопровід OPAL. Росіяни зможуть використовувати можливості OPAL на 80%, а якщо ніхто не викупить решту 20% можливостей, то й весь газопровід.

Газопровід OPAL був уведений в експлуатацію у 2011 році та є продовженням "Північного потоку" на північних кордонах Німеччини. Його метою є постачання російського газу до країн Центральної та Східної Європи, зокрема, через Чехію.

Під час візиту до Польщі Президента України Петра Порошенка 2 грудня Варшава і Київ прийняли спільну декларацію про засудження рішення Єврокомісії надати монопольний доступ Газпрому до газопроводу OPAL, що шкодить інтересам обох країн, а також енергобезпеці ЄС. Київ і Варшава підкреслили, що це рішення суперечить санкційній політиці ЄС, оскільки стимулює додаткові грошові надходження до Російської Федерації, одночасно обмежуючи прибутки України від транзиту газу. Київ і Варшава в декларації наголосили, що Єврокомісія повинна переглянути це рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>