Рекс Тіллерсон виводив гроші

Рекс Тіллерсон виводив гроші "Роснефти" в багамський офшор - SZ

Укрінформ
Кандидат на пост держсекретаря США в адміністрації Трампа Рекс Тіллерсон в 1998-2001 роках очолював Exxon Neftegas Limited - дочірнє підприємство Exxon, яке займалося бізнесом з Росією.

Компанія була зареєстрована в офшорі на Багамських островах, повідомляє Süddeutsche Zeitung.

За даними видання, ім'я Тіллерсона з'являється в одному з мільйонів документів, що розкривають секрети бізнесу в офшорній зоні. Документи опинилися в розпорядженні Süddeutsche Zeitung в результаті так званого "багамського витоку" (Багами Leaks).

Компанія, яку очолював Тіллерсон, є оператором нафтогазового проекту "Сахалін-1" на північно-східному шельфі острова Сахалін. Свою частку в ній має російський нафтогазовий концерн "Роснефть", голова якого Ігор Сєчін має не тільки ділові, а й дружні стосунки з Тіллерсоном, зазначає видання.

На запит, для чого було потрібно реєструвати фірму в офшорній зоні, в концерні ExxonMobil відповіли, що "деякі підприємства реєструються на Багамах через простоту і передбачуваність законів цієї країни щодо створення підприємств. Не для того, щоб зменшити сплату податків у тій країні, де компанія здійснює діяльність".

Перш, ніж Тіллерсон очолить зовнішньополітичне відомство США, його кандидатуру має затвердити Сенат, однак багато сенаторів критикують його за близькість до Росії. Інформація про офшорний бізнес Тиллермана може посилити цю критику, наголошується в матеріалі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-