Партнери підтримають постраждалі від війни в Україні громади на £150 мільйонів

Партнери підтримають постраждалі від війни в Україні громади на £150 мільйонів

Фото
Укрінформ
Мінрозвитку запустило другу фазу донорської програми “Партнерство за сильну Україну” з підтримки постраждалих від російської агресії громад разом із Великою Британією, Естонією, Канадою, Норвегією, Фінляндією, Швейцарією та Швецією.

Відповідний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством та міжнародними партнерами щодо реалізації другої фази підписали у вівторок у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

Мінрозвитку запустило другу фазу програми «Партнерство за сильну Україну» / Фото: Володимир Тарасов. Укрінформ

Метою програми є посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки місцевим громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством та приватним сектором.

“Це підвищення спроможності регіонів, розиашованих поруч із лінією зіткнення, які щодня стикаються з неймовірними обстрілами, агресією РФ. Це і підвищення спроможностей, громад та регіонів, культурні та освітні заходи, тренінги та відновлення обʼєктів на прифронтових територіях, що напряму дотично до політик нашого Міністерства”, - наголосила перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум.

Друга фаза програми встановить механізм швидкого реагування, зокрема спеціалізовані установи, щоб швидко доставляти необхідні ресурси до найбільш вразливих громад, що межують із лінією фронту або кордоном з РФ. Механізм зосередиться на двух ключових пріоритетах: по-перше, систематична допомога громадам на відстані 30 км від зони активних бойових дій і, по-друге, надання ресурсів для реагування на кризи в будь-якому постраждалому від російської агресії регіоні.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Програма діятиме до жовтня 2027 року і залучить £150 мільйонів (близько $200 мільйонів). Керування Фондом здійснюється за допомогою трирівневої структури управління – політичного, стратегічного та технічного комітетів. Пріоритетними областями визначені Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська та Чернігівська.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно Президент Володимир Зеленський запевнив, що уряд готовий розглянути програми підтримки для прифронтових регіонів та закликав громади подавати пропозиції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-