Саміт G7: Росія повинна відшкодувати Україні збитки на $486 мільярдів

Саміт G7: Росія повинна відшкодувати Україні збитки на $486 мільярдів

Комюніке
Укрінформ
Держави G7 шукають законних способів, як примусити Росію відшкодувати Україні заподіяних війною збитків на суму щонайменше $486 мільярдів.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у підсумковому комюніке  саміту G7.

“Росія повинна припинити свою незаконну загарбницьку війну та відшкодувати завдані Україні збитки. Відповідно до даних Світового банку, ці збитки вже перевищують $486 млрд. Неправильно, аби Росія вирішувала чи заплатить, або коли вона заплатить за завдану Україні шкоду. Зобов’язання Росії заплатити за шкоду, яку вона спричиняє, - очевидне з точки зору міжнародного законодавства. Тому ми продовжуємо розглядати усі законні механізми, аби змусити Росію дотриматися цих зобов’язань”, - йдеться в документі.

З цією метою лідери G7 офіційно домовилися запустити механізм надзвичайних кредитів щодо прискорення доходів для України (ERA), "аби надати Україні близько $50 мільярдів додаткового фінансування до кінця року".

Читайте також: Саміт G7 – успіх України: використання активів агресора, угоди зі США та Японією

“Ми підтверджуємо, що відповідно до усіх належних законів та наших юридичних систем, суверенні активи Росії у наших юрисдикціях залишатимуться замороженими, поки Росія не припинить свою агресію та не заплатить за завдану Україні шкоду. Ми залишатимемося солідарними у наданні Україні цієї підтримки” - наголошується у комюніке.

Зазначена сума $50 млрд виплачуватиметься кількома каналами, які спрямовуватимуть кошти на військові й бюджетні потреби України, а також потреби на її відбудову. При цьому буде посилений механізм Координаційної платформи донорів в Україні, щоби допомогти в керуванні виплат та забезпечити їх узгодження з найбільш пріоритетними потребами України.

Читайте також: Зеленський: Головний результат саміту G7 для нас - буде більше ППО для наших міст

Група семи також підтвердила зобов’язання щодо подальшого тиску на Росію, аби вона не могла використовувати доходи від енергоносіїв та інших товарів для продовження війни. Це включатиме санкції, інші обмеження, а також заходи з обмеження цін на російську нафту.

Як повідомляв Укрінформ, дводенний саміт країн G7 проходив 13-14 червня в Італії, яка головує цього року в "Групі семи". На полях саміту Володимир Зеленський  провів низку двосторонніх зустрічей. Окрім цього було підписано двосторонні безпекові угоди із США та Японією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-