€100 мільйонів на компенсації за знищене житло: Україна підписала угоду з європейським банком

€100 мільйонів на компенсації за знищене житло: Україна підписала угоду з європейським банком

Фото
Укрінформ
Україна отримає від Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) 100 млн євро на компенсації за знищене внаслідок збройної агресії РФ житло.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

«11 червня на полях Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2024) міністр фінансів України Сергій Марченко та керівник Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі підписали Угоду щодо надання Україні позики обсягом 100 млн євро в рамках проєкту «НОМЕ. Компенсація за знищене житло», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що проєкт HOME реалізовуватиметься по всій підконтрольній території України. Залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги (житлових сертифікатів), завдяки якому кінцеві бенефіціари, у тому числі учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім'ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак РФ житло у вигляді сертифікатів на придбання житла.

“Повномасштабна війна Росії завдала житловому сектору України збитків на понад 50 млрд доларів США. Проєкт HOME допоможе постраждалим громадянам якнайшвидше повернутися до комфортного життя”, - повідомив Марченко.

Проєкт впроваджується у межах послуги “єВідновлення”, згідно із Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією рф проти України».

Читайте також: Марченко назвав основні теми Конференції з відновлення України

Громадяни можуть формувати запити та в результаті отримувати сертифікати на компенсацію за пошкоджене майно. Процес перевірки заяв, а також відбору запитів здійснює спеціальна Державна комісія з компенсації.

Як повідомлялось, у червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ою країною - членом Банку розвитку Ради Європи. А 7 листопада 2023 року указом Президента України заступницю міністра фінансів Ольгу Зикову призначено представником України в Адміністративній Раді БРРЄ.

Фото: Мінфін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-