Партнери мають надавати Україні не лише відсотки із заморожених активів РФ – Гопко

Партнери мають надавати Україні не лише відсотки із заморожених активів РФ – Гопко

Ексклюзив
Укрінформ
Україна потребує більшої фінансової підтримки для забезпечення миру, тому недостатньо, щоб міжнародні партнери надавали Україні лише відсотки від заморожених активів Російської Федерації.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказала керівниця громадської організації «Мережа національних інтересів «АНТС», голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради восьмого скликання Ганна Гопко.

«Наш Міжнародний центр української перемоги (ICUV) та мережа “АНТС” вже два роки займаються питанням компенсаційного механізму і передачі заморожених активів РФ Україні. Ми зробили десятки аналітичних матеріалів. І зараз, коли Сполучені Штати Америки не дають військову та фінансову допомогу Україні, ми бачимо певний прогрес на рівні G7», - підкреслила політикиня.

Вона також розповіла про кампанію «Make Russia pay», яку Центр проводить на міжнародних майданчиках, зокрема й на Мюнхенській конференції.

«Ми як представники України наголошуємо на тому, що необхідно, аби міжнародні партнери надавали нашій державі не лише відсотки з надприбутків, які вони отримали від заморожених активів РФ. Очевидно, що Україна потребує більшої фінансової підтримки для забезпечення миру», - наголосила Гопко.

Водночас ще одна ідея, яку представили представники України в Мюнхені, стосується того, щоб частину з конфіскованих активів країни-агресора спрямувати на закупівлю зерна в українських фермерів, щоб відправити його в Африку.

Читайте також: Без поразки Росії у війні стримати Китай в його геополітичних амбіціях буде складно - Гопко

«Росія розв'язала цю війну і намагалась пропагандою показати, що Україна «винна» в тому, що країни Глобального Півдня голодують. Ми маємо показати, що хочемо тільки справедливого правосуддя для воєнних злочинців і тих, хто підтримує цей режим», - акцентувала Гопко.

Вона додала, що покарання РФ за злочини проти України можливе також через конфіскацію активів, «але частину грошей ми готові витратити на закупівлю зерна у наших фермерів і передати тим, хто відчуває на собі вимушений голод через російську агресію».

Як повідомляв Укрінформ, група міжнародних експертів у галузі права надіслала офіційним представникам країн «Групи семи» листа, в якому йдеться, що конфіскація заморожених російських активів, зокрема, коштів російського Центробанку, не суперечить міжнародному праву.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-