У Вільнюсі стартує конференція із «зеленого» відновлення України

У Вільнюсі стартує конференція із «зеленого» відновлення України

Укрінформ
У вівторок у столиці Литви Вільнюсі розпочинається чотириденна міжнародна конференція високого рівня, присвячена екологічному відновленню України.

Захід, організований Європейською комісією, спрямований на оцінку майбутніх викликів та обговорення з українськими політиками, мерами міст та представниками бізнесу стратегії та конкретних рішень, що лежать в основі "зеленої" реконструкції та відновлення країни, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс, що представлятиме Комісію на конференції, наголошує на зобов’язанні ЄС продовжувати співпрацю з Україною та допомагати їй у зусиллях зі сталої відбудови.

Організатори події підкреслюють, що окрім підтримки європейської перспективи України, стійке відновлення та реконструкція є «важливими гарантами процвітання України, ресурсної автономії та якості життя українців» у повоєнний період.

Конференція має на меті запропонувати ключовим зацікавленим сторонам цілісний підхід до «зеленого» відновлення та реконструкції України.

В рамках політичного сегмента події представлятимуться перші конкретні результати ініціативи Фенікс, започаткованої президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у лютому 2023 року.

Програма «Фенікс» спрямована на допомогу в плануванні під час реконструкції, підтримку у розробці кліматично нейтральних стратегій, обмін знаннями в управлінні «зеленим» розумним містом і практикою у сфері сталого розвитку та кліматичної нейтральності.

В рамках підприємницького сегмента будуть представлені вже застосовні рішення в «зеленій» реконструкції, обговорюватимуться системні перешкоди для розгортання циркулярної та «зеленої» економіки та налагоджуватимуться бізнес-зв’язки між підприємствами з ЄС та України.

Читайте також: Шмигаль зустрівся з президентом ЄІБ - обговорили проєкти відновлення

Як повідомлялося, загальні збитки, завдані загарбницькою війною РФ навколишньому середовищу та екологічній інфраструктурі, вже перевищили 52 мільярди євро.

Площа замінованих територій в Україні є найбільшою у світі. В країні пошкоджено або зруйновано 497 водогосподарських об’єктів. Збитків на понад 1,4 мільярда євро зареєстровано лише у секторі лісового господарства. 20% природоохоронних територій України знаходяться під загрозою, руйнування Каховської ГЕС стало найстрашнішою техногенною катастрофою після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та призвело до надзвичайних наслідків для природних ресурсів та населення, наголошує Єврокомісія.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-