Шмигаль - про відновлення: Працюємо для втілення принципу «Росія заплатить» вже наступного року

Шмигаль - про відновлення: Працюємо для втілення принципу «Росія заплатить» вже наступного року

Укрінформ
Головним ресурсом для відновлення має стати конфіскація російських активів на Заході, і нині триває робота над тим, щоб це втілилося у життя вже наступного року.

Про це під час засідання уряду сказав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

"Тримаємо у фокусі програму швидкого відновлення, постійно шукаємо додаткові ресурси для її реалізації. Головним ресурсом для українського відновлення має стати конфіскація заморожених на Заході російських активів. Працюємо над тим, щоб принцип "Росія заплатить" втілився у життя вже наступного року", - підкреслив Шмигаль.

Він нагадав, що на минулому тижні було обрано сімох членів Ради реєстрів збитків, який є частиною компенсаційного механізму.

Сам компенсаційний механізм, як зауважив глава уряду, складається з трьох компонентів: реєстр, в якому фіксуються завдані Росією збитки, комісія з розгляду претензій про компенсації, компенсаційний фонд, із якого відбуватимуться виплати.

Фонд має наповнюватися за рахунок конфіскованих російських активів.

"Це біля 300 млрд євро суверенних активів та ще 28 млрд євро приватних, які зберігаються в ЄС та інших розвинутих країнах", - сказав Шмигаль.

Читайте також: Облік і відшкодування збитків від злочинів РФ важливі, як і відбудова України - єврокомісар

За його словами, у створенні реєстру збитків беруть участь 40 країн світу та ЄС. Невдовзі будуть затверджені правила та процедури його роботи.

"Очікуємо, що вже у першому кварталі наступного року він почне діяти", - підкреслив Шмигаль.

Як повідомлялося, Єврокомісія обіцяє невдовзі представити пропозиції з використання доходів від суверенних фінансових активів Росії, що були заблоковані на території ЄС, сума яких нині сягає €211 мільярдів, в інтересах відновлення України.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-