Чехія і Тайвань підписали угоду про відбудову України

Чехія і Тайвань підписали угоду про відбудову України

Укрінформ
Уряди Чехії та Тайваню підписали у п’ятницю угоду про спільну роботу з відбудови України.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ. 

Угода між Тайванем і Чехією, підписана де-факто послами в столицях обох країн, передбачає спільну роботу над відновленням водних та енергетичних систем.

Заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Лі заявив, що допомога буде поширюватися і на інші сфери, щоб сприяти відновленню нормального життя, «коли Україна наблизиться до остаточної перемоги».

«Тільки єдність демократичних країн зможе покарати і утримати авторитарні країни від повторення помилкових рішень», - сказав Лі.

Зазначається, що Україна завоювала широку симпатію на Тайвані після повномасштабного вторгнення Росії. Багато тайванців вбачають паралелі між ситуацією в Україні та загрозою, яку, за словами уряду Тайбея, становить для нього Китай, який вважає острів своєю територією.

Тайвань пожертвував понад 100 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні і приєднався до санкцій проти Росії, очолюваних Заходом.

Читайте також: Гроші на відбудову: UkraineInvest організує у Варшаві інвестиційний форум

Тайвань не має офіційних дипломатичних зв'язків з жодною європейською країною, окрім Ватикану. Але країни Центральної та Східної Європи були дуже зацікавлені в підтримці Тайваню - особливо після нападу Росії на Україну - попри гнів Пекіна з приводу таких контактів і послаблення міжнародної дипломатичної ізоляції Тайваню.

Китай відмовився засудити Росію за вторгнення в Україну, яке вона розпочала в лютому 2022 року.

Як повідомляв Укрінформ, в Україну прибула гуманітарна допомога від народу Тайваню у вигляді 48 машин з медичним і військовим спорядженням.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-