Україна закликала хорватський бізнес долучатись до відбудови

Україна закликала хорватський бізнес долучатись до відбудови

Укрінформ
Перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко під час україно-хорватського бізнес-форуму, на якому зібрались керівники понад 60 місцевих компаній, закликала підприємців долучитися до відбудови України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Україна потребує залучення хорватського бізнесу до відбудови України вже сьогодні, коли ще тривають бойові дії, доки триває війна. І ми маємо відбудувати країну на сучасних принципах, щоб вона стала краще, ніж була до війни. Ми хочемо залучити хорватський досвід для цього», - наголосила Свириденко.

За її словами, збитки України під час війни, за оцінкою Світового Банку, вже перевищили 400 мільярдів доларів. Тому країна буде потребувати великих інвестицій для відновлення. І перш за все уряд розраховує на приватний бізнес.

Читайте також: Інвестори у відбудову України мають гарантувати робочі місця з належною зарплатою - ITUC

«Саме тому ми потребуємо залучення іноземних інвестицій. Для цього працюємо над страхуванням воєнних ризиків, створюємо умови для чесної конкуренції, для захисту інвестицій, будуємо надійні державні інституції для цього. Саме зараз разом з ЄС працюємо над планом відновлення України на 50 млрд євро, і ми наполягаємо на тому, щоб в ньому була передбачена підтримка приватного бізнеса, щоб були гарантії для інвесторів», - зауважила Свириденко.

За її словами, уряд зараз робить ставку на розвиток галузей, які можуть дати найбільший приріст в економіці – енергетика, зелена енергетика, логістика, будівництво, ІТ та діджиталізація, переробка та військові технології.

«У нас заблоковані порти, а ми країна, яка залежна від експортного виторгу, яким ми фінансуємо армію. Нам потрібно знайти спосіб, як зменшити обсяг фізичного експорту, не втративши експортний виторг. Тому розвиток переробки – це нова економічна філософія України», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр.

Також Україна хоче залучити хорватський досвід з відбудови країни, адже у Хорватії внаслідок війни третина країни була під окупацією, а 20% житлового фонду було зруйновано.

Читайте також: Відновлення та відбудова мають відбуватися вже зараз, бо це основа нашої стійкості - Азархіна

«Для нас дуже важливий досвід Хорватії. Адже відновлення тут відбувалося досить високими темпами і зараз це процвітаюча країна. Дуже рада, що партнери готові поділитися цим досвідом з нами. Вони готові приймати наших інженерів та конструкторів, щоб ті переймали досвід хорватських експертів. Готові відправляти своїх інженерів в Україну, щоб підтримувати відбудову», - підсумувала Свириденко.

Як повідомлялось, Україна та Хорватія підписали міжурядову угоду про співробітництво в сфері гуманітарного розмінування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-