Відновлення та відбудова мають відбуватися вже зараз, бо це основа нашої стійкості - Азархіна

Відновлення та відбудова мають відбуватися вже зараз, бо це основа нашої стійкості - Азархіна

Укрінформ
Відновлення та відбудова на рівні громад має відбуватися вже зараз, бо це основа нашої стійкості, а також те, що дає країні сили для подальшої боротьби проти російської агресії.

На цьому наголосила заступниця міністра розвитку громад територій та інфраструктури Олександра Азархіна під час виступу на початковій конференції "Кроки для спеціалістів. Процедурні питання відновлення в територіальних громадах", яка проходить за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми чудово розуміємо, що відновлення на рівні громад має важливе значення для нашого спротиву (російській агресії - ред.). Без можливості української економіки працювати, без можливості українців жити у своїх містах та містечках неможливо мати повний спротив. Наша економіка має працювати, щоб була можливість сплачувати податки, бо завдяки цьому ми маємо можливість виплачувати зарплату нашим захисникам. Всі ці речі пов'язані. Тому питання відновлення та відбудова має бути саме зараз. І це дійсно відбувається",- сказала Азархіна.

За її словами, нині варто зосередитися на підвищенні спроможності громад, планувати їхній розвиток, адже саме на місцях є чітке розуміння стану справ, розуміння потреб. У Міністерстві розвитку громад територій та інфраструктури це розуміють, тому працюють в цьому напрямку. "Ми зараз говоримо про можливість боротися за нормальне життя. І це також є одним із таких сильних мотиваторів. Разом з тим, ми вже змогли перейти від того, щоб фокусуватися на гострих потребах "на позавчора", та почали планування. Планування - необхідне для прийняття розумних рішень та правильного розподілу ресурсів" -, додала чиновниця.

Як наголосив заступник голови представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло, децентралізація досі залишається однією зі зразкових реформ, яку і надалі підтримуватимуть європейці. "Ми побачили результат у лютому-березні 2022 року, коли ваша стійкість та рішучість боротися за свою країну проявилася. Ми бачимо переваги й зараз, під час війни. Звичайно, ми підтримуємо громадян України, які борються проти Росії, водночас дивимося наскільки маленькі міста й населені пункти, які є основою державної стійкості, мобілізовують підтримку, надають соціальні послуги, організовують територіальну оборону, приймають ВПО",- сказав він.

Дюфло наголосив, що важливим нині є відновлення громад, реконструкція зруйнованих об'єктів та побудова кращих. "Європейський Союз бажає підтримати Україну в цих процесах", - підкреслив заступник голови представництва Європейського Союзу.

Читайте також: За підтримки проєкту «U-LEAD з Європою» 100 громад отримають допомогу на відновлення

Заступник посла Німеччини доктор Тім Пранґе також наголосив на готовності ЄС надавати усіляку підтримку нашій державі, особливо у реформі децентралізації. Він підкреслив те, що діяти варто спільними зусиллями та дуже злагоджено, хоча у багатьох процесах можуть відбуватися дискусії. "Що стосується реформ, то, звичайно, вони мають продовжуватися, навіть із усіма своїми невдачами. Коли вже будете у ЄС, все одно будуть якісь невдачі та перешкоди. Але ж все це не буде працювати без стійких надійних партнерів",- сказав він.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: «U-LEAD з Європою»

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-