Потрібно залучати більше західного досвіду для відбудови українських міст - експерт

Потрібно залучати більше західного досвіду для відбудови українських міст - експерт

Укрінформ
Під час післявоєнної відбудови українських міст слід перебороти наявну досі у вітчизняній архітектурі радянську агресію.

Про це Українському радіо заявив архітектор Олег Гречух, аналізуючи, як краще проєктувати будинки після війни, передає Укрінформ.

Він зазначив, що варто залучати більше іноземних спеціалістів, щоб поміняти радянську архітектурну парадигму.

"Досвід англійських промислових міст і українських є різним, тому що Україна 300 років колонізована та індустріалізована саме радянською владою. Дуже багато міст були орієнтовані на радянську військову промисловість і фактично останнім моментом там було те, як там будуть жити люди. Адже завданням тих людей було їздити і виготовляти зброю, через що наші міста сформовані досить жорстко стосовно людини. Плюс це неестетично. Була радянська утопічна ідея, що треба зробити "місто-сад", щоб було багато дерев, а між ними будинки, а вулиці були широкі. Але ми ж знаємо: вони широкі, тому що там мали проїхати танки", - сказав експерт.

За його словами, переробити цю агресію, яка була багато років вбудована в архітектуру міст і направлена на те, щоб протистояти, на зовсім іншу філософію, напрямок розвитку – складно і для нас, і для західних архітекторів.

"Але ми повинні залучати більше західного досвіду, щоб поміняти свою парадигму. Досить триматися радянської школи архітектури", - зазначив він.

Читайте також: Британському архітектору Норману Фостеру передали пропозиції щодо відбудови Харкова

Водночас Гречух назвав дискусійною актуальність для України досвіду відновлення "з нуля" після завершення Другої світової війни Варшави, Франкфурта, нідерландських, англійських міст, зруйнованих вщент нацистськими бомбардуваннями.

Як повідомлялося, британський архітектор Норман Фостер планує відбудовувати Харків. Він уже представив потенційним інвесторам бачення нового генерального плану міста.

Фото: commons.wikimedia.org

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-