Зеленський у Лондоні виклав принципи відбудови України

Зеленський у Лондоні виклав принципи відбудови України

Укрінформ
В основі повоєнної відбудови України, яка є можливою за допомоги міжнародного співтовариства, будуть п'ять головних принципів, серед яких єдність, стабільність, розвиток, безпека та демократія.

Про це у середу під час віртуального виступу на конференції з відновлення України у Лондоні заявив Президент України Володимир Зеленський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У своєму виступі Глава держави окреслив п'ять головних напрямків відбудови, серед яких - єдність, стабільність, розвиток, безпека та демократія.

"Перше. Ми посилюємо єдність. Україні вже вдалося зробити Євросоюз таким єдиним, яким він ще ніколи не був. Це дійсно ціннісне єднання, яке має вираження у багатьох політичних, ідеологічних, санкційних, економічних, гуманітарних рішеннях. Україна активувала усю ту силу солідарності, заради якої і задумувався Євросоюз. А тепер Україна активізує і моральну силу НАТО", - наголосив Зеленський.

Він підкреслив, що йдеться саме про моральне лідерство НАТО у захисті миру, а це можливо лише з Україною в Альянсі.

Читайте також: Президент: Зміцнена, відбудована Україна - це захищеність від будь-яких форм російського терору

Президент наголосив, що Україна уже де-факто належить до безпекового простору НАТО і потрібна лише політична сміливість лідерів Альянсу визнати цю реальність політично.

"Так само як Україна уже належить до ціннісного простору ЄС, ми вже належимо до безпекового простору НАТО - де-факто. Так само як Україна вже є частиною спільного ринку ЄС та прямує до повноправного членства, ми вже боронимо спільний простір свободи в Альянсі та очікуємо лише на достатню сміливість лідерів НАТО, щоб визнати цю реальність політично", - підкреслив він.

Говорячи про єдність світу, Президент також зазначив, що Україна розвиває міцні двосторонні альянси з такими лідерами демократичного світу, як Сполучене Королівство, США, Канада, Японія, Австралія.

"І це дає нам нову потужність в обороні та в глобальних перспективах демократії. Будуючи наші альянси, ми абезпечуємо такий рівень свободи, до якого звикли наші люди", - заявив Зеленський.

Читайте також: Проєкт відбудови України є одним з найбільш амбітних і дорогих з часів Другої світової - Сіммонс

«Зараз ми здатні захистити правду, подолати руїни, що залишилися після російської агресії таким чином, щоб заблокувати подальший шлях для цього зла, для будь-яких нових агресорів. Очі усього світу дивляться зараз на нас. І тоді, коли ми переможемо цю російську агресію (адже свобода заслуговує на перемогу, без компромісів щодо наших цінностей), світ буде дивитися, чи ми зможемо відбудувати нормальне життя таким чином, щоб наша трансформація, в результаті, означала ідеологічну поразку для агресора», – зауважив Зеленський.

Він наголосив, що Україна та її міжнародні партнери мають бути впевненими: те, що відбудовано, вже не впаде. При цьому йдеться не просто про те, що будується з цегли, – йдеться про життя в цілому. Війна, яка зараз триває, повернулася з минулого, коли цілі країни були отруєні ідеями ненависті. Ці ідеї отруюють майбутнє й зараз, тож вони мають бути зупинені.

«Ми захищаємо Україну, ми захищаємо свободу. І коли ми будуємо Україну, ми відбудовуємо свободу для країни, регіону, континенту, світу. Це глобальне завдання. І я хочу подякувати всім вам – Швейцарії, Німеччині, Франції Італії – кожній країні, з якими ми погодили ключові принципи відновлення. На цій конференції ми маємо перейти від бачення до угод, від угод – до реальних проєктів», – додав Президент.

Читайте також: Штати націлені на підтримку економічного відновлення в Україні - Держдеп

Він зауважив, що українська делегація, яка перебуває в Україні, представить конкретні пропозиції для подальших спільних дій.

Як повідомлялося, 21 червня у Лондоні проходить міжнародна конференція з відновлення України, яка визначить першочергові, середньострокові та перспективні завдання з повоєнної відбудови та модернізації України.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-