Для відновлення промисловості знадобиться щонайменше $14 мільярдів – UkraineInvest

Для відновлення промисловості знадобиться щонайменше $14 мільярдів – UkraineInvest

Укрінформ
Для відбудови зруйнованих ворогом промислових об’єктів у найближче десятиліття Україна потребуватиме принаймні 14 млрд дол., ще 4 млрд дол. піде на відновлення системи обслуговування бізнесу.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, такі розрахунки навів під час інвестиційного онлайн-форуму “FIT for Ukraine: Інвестиційні інновації” виконавчий директор Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest) Сергій Цівкач.

За його словами, після війни Україна потребуватиме не лише величезних інвестицій та сучасних технологій, а й вчасних та ефективних рішень.

“Маємо напрацювати нові рішення й абсолютно нові механізми інвестування. Причому, ми не повинні чекати перемоги, треба підтримувати бізнес вже тут і зараз. Передовсім, маю на увазі підтримку малого й середнього підприємництва”, - сказав Цівкач.

Він навів оцінки Світового банку, згідно з якими упродовж наступних 10 років Україні знадобиться щонайменше 14 млрд дол. лише для того, щоб відбудувати зруйновані ворогом промислові потужності. Ще майже 4 млрд дол. треба, аби відновити систему обслуговування бізнесу.

“Причому, йдеться лише про прямі втрати. А ми ж маємо ще й багатомільярдні непрямі збитки, яких країна вже зазнала внаслідок російської агресії. Надалі ці цифри, на жаль, зростатимуть”, - додав Цівкач.

Читайте також: Відбудова держави має відбуватися коштом 80% приватного капіталу - Мінекономіки

Як наголошували учасники форуму, для пожвавлення економіки та промислового сектору необхідні негайні дії, зокрема, у вигляді імпакт-інвестування (вкладення, що впливають на окремі соціальні чи екологічні явища і покращують соціальну інфраструктуру) з використанням змішаного фінансування, що поєднуватиме державний, донорський та приватний капітал, а також механізми страхування воєнних і політичних ризиків. Ці заходи допоможуть стимулювати економічне зростання та залучити міжнародні компанії, які зацікавлені у виході на ринок України.

Як повідомлялося, раніше UkraineInvest уже провів три інвестиційні форуми “FIT for Ukraine”. Їх присвятили виробництву будівельних матеріалів для повоєнної відбудови, відновленню та модернізації логістичної інфраструктури, перспективам розвитку агропереробки з високою доданою вартістю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-