Для фінансування відновлення України створили три джерела – депутатка

Для фінансування відновлення України створили три джерела – депутатка

Укрінформ
Для фінансування відновлення України наразі створені Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, програма єВідновлення та Фонд розвитку України.

Як передає Укрінформ, про це повідомила в Телеграмі народний депутат, член комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Отже, на сьогодні маємо три напрями фінансування відновлення України», - зазначила депутат.

Першим джерелом фінансування є Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, рішення про виділення коштів з якого приймаються Кабінетом міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

У державному бюджеті України на 2023 рік для Фонду передбачено фінансування у розмірі 35,5 млрд грн.

«За інформацією, яку оприлюднила голова бюджетного комітету ВР Підласа, до Фонду вже надійшло 61,6 млрд грн», - зауважила Южаніна.

Ще один напрямок відновлення створений через програму єВідновлення, джерелом фінансування якої є Фонд ліквідації наслідків збройної агресії – 17 млрд грн, кошти Світового банку – $250 млн (понад 9 млрд грн) та заарештовані активи російських банків (у першу чергу, кошти Сбєрбанка рф).

За словами депутата, від того, як просуватиметься справа з арештом росактивів, буде залежати, чи вистачить акумульованих коштів на відшкодування збитків громадянам за цією програмою.

Крім того, уряд анонсував створення ще однієї платформи – Фонду розвитку України, яка залучатиме та мобілізуватиме державний та приватний капітали для відбудови України за допомогою широкого спектру інноваційних та традиційних фінансових інструментів. Діяльність фонду буде зосереджено передусім на ключових секторах української економіки, включаючи енергетику, інфраструктуру, сільське господарство, виробництво та ІТ.

Читайте також: Для відбудови деокупованої Луганщини планують створити Центр відновлення та розвитку громад

Як повідомлялося, за інформацією голови Комітету ВР з питань бюджету Роксолани Підласої, у Фонді ліквідації наслідків агресії вже зібрано 61,7 млрд грн. З них 35,9 млрд грн – це 50% прибутку Нацбанку за 2022 рік та 25,8 млрд грн отриманих від примусового вилучення коштів держави-агресора.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-