В ЄС шукають законний шлях спрямування заморожених активів рф на відбудову України

В ЄС шукають законний шлях спрямування заморожених активів рф на відбудову України

Укрінформ
Європейський Союз та Шведське головування в ЄС напружено працюють, щоб знайти законний шлях для спрямування на відновлення України російських активів, що були заморожені у зв’язку із російською агресією.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому сьогодні на сайті Шведського головування Євросоюзу.

«Ми маємо допомогти Україні, і в той же час дотримуватися верховенства права, на якому оснований ЄС. Це також поширюється на часи кризи та війни», - зазначив з цього приводу генеральний директор Національної торговельної палати Швеції, посол Андерс Анлід (Anders Ahnlid), який очолює роботу із пошуку шляхів використання заморожених російських коштів в рамках зусиль Шведського головування в ЄС.

Він зауважив, що у розв'язанні цього питання мають бути враховані відразу декілька правових рамок, залежно від типу заморожених російських активів. Наприклад, заморожені приватні кошти та заморожені фінансові ресурси держави-агресора, а також подальше поводження з ними підпадають під різні регуляторні норми європейського законодавства. Зокрема, приватний капітал, що був заморожений внаслідок санкцій, може підлягати конфіскації лише за рішенням суду та законним обвинуваченням.

«Ми маємо дотримуватися законодавства ЄС та міжнародного законодавства – і саме у цьому полягає виклик. Водночас я хочу наголосили, що ми маємо бути інноваційними, та сфокусувати зусилля на пошуку рішення. Ми маємо відповісти на високі очікування, та зробити все, що в наших силах, щоб якомога далі просунутися у цьому питанні. Але його рішення залишається важким завданням», - додав представник Швеції.

Зазначається, що ЄС визнає величезні потреби у підтримці України в її повоєнному відновленні та веде активну роботу для пошуку належних рішень. Такий пошук є одним із ключових завдань ротаційного Шведського головування в ЄС.

Читайте також: У ЄС вказують на складність конфіскації російських активів

Як повідомлялося, в лютому поточного року в ЄС була створена спеціальна робоча група, яка покликана сфокусувати зусилля на пошуку шляхів для спрямування заморожених російських активів на відбудову України. Цю робочу групу очолює посол Андерс Анлід, який був призначений на цю позицію за підтримки Європейської Ради.

Однією з головних цілей цієї робочої групи є встановлення чіткої картини, де саме знаходяться російські заморожені активи, та якою є їх загальна вартість. Зокрема, відомо, що близько 300 мільярдів доларів США із активів російського центробанку були заморожені в країнах «Групи семи».

Як очікується, робоча група, створена за часів Шведського головування, передасть напрацьовані матеріали щодо заморожених російських активів Іспанському головуванню в ЄС, що на ротаційній основі виконуватиме ці обов’язки у другій половині поточного року.

Наразі у країнах світу були заморожені російські активи на суму 340-350 мільярдів доларів, включаючи активи російського центробанку та російських олігархів, що підтримують режим путіна та його злочинну агресію проти України.

Фото: Johannes Frandsen/Government Offices

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-