Стартувала нова європейська програма відбудови України

Стартувала нова європейська програма відбудови України

Укрінформ
Європейська комісія оголосила про започаткування нової програми регіонального розвитку та відновлення України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

«Стартувала програма New European Bauhaus для стимулювання та допомоги місцевим громадам у реалізації програм відновлення та відбудови. Програма розроблена з ініціативи українських партнерів, таких як Ro3kvit, ReThink, Угода мерів – Схід, а також Ради архітекторів Європи», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з метою реалізації програми з квітня буде проведена серія спеціалізованих вебінарів для місцевих територіальних громад в Україні. Під них будуть представлені можливі моделі співпраці у реалізації проєктів відбудови, шляхи оцінки необхідних ресурсів та їх розподілу, фінансування та залучення місцевого населення до виконання проєктів.

«Ми відбудуємо Україну. Ми маємо це зробити і зробимо. Відбудова має відбуватись у дусі Нового європейського Баухауса. Найактивнішими учасниками є містобудівники, архітектори, інженери, і їх надихатиме концепція НЄБ. Наше бачення полягає в тому, щоб перетворити завдані війною руйнування на можливості побудувати для України гарне і здорове майбутнє», - заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зазначається, що ще один напрямок – представлення цілісного бачення стратегії сталого повоєнного розвитку регіонів, включаючи пошук рішень щодо оптимального вторинного використання матеріалів, розвитку автономної енергетики та інших ресурсів.

Крім того, під час цільових вебінарів розглядатиметься подолання проблеми недоступності наявного житла, загальні умови забезпечення житлом в Україні. Розглядатимуться різні моделі забезпечення житлом та роль, яку можуть відігравати місцеві муніципалітети, включаючи розв'язання проблем соціального захисту та містобудівного планування.

На підставі результатів Єврокомісія та українські партнери розроблять подальші заходи в межах проєктів з відбудови України за підтримки всієї спільноти Нового європейського Баухауса.

Читайте також: В ОП обговорили залучення Міжнародної торгової палати до підтримки українського бізнесу

Як повідомлялося, Новий європейський Баухаус (НЄБ) – це екологічний, економічний і культурний проєкт, започаткований президентом Єврокомісії у 2020 році. Він фокусує увагу на розвитку місцевих громад та практичній реалізації цілей Європейського зеленого курсу.

Нині НЄБ об’єднує понад 1000 членів, установ та організацій, які діють у всіх державах Євросоюзу та за його межами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-