З січня українські біженці в Литві зможуть оформити посвідку на проживання онлайн

З січня українські біженці в Литві зможуть оформити посвідку на проживання онлайн

Укрінформ
З наступного року всім українським воєнним біженцям у Литві видаватимуться лише електронні посвідки на проживання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi з посиланням на Департамент міграції.

Дані дозволи будуть видаватися як новоприбулим воєнним біженцям, так і тим, хто вже перебуває у країні.

«Оцифрування цього процесу допоможе заощадити багато часу українським біженцям, а також волонтерам, які допомагають їм, працівникам муніципальних адміністрацій», – сказала директор литовського Департаменту міграції Евеліна Гудзінскайте.

Читайте також: У Литві заборонили володіти зброєю росіянам і білорусам, які проживають у країні

Вона пояснює, що зробити документ можна, не приходячи до Департаменту міграції. Потрібно створити обліковий запис із обраною адресою електронної пошти на сайті www.migracija.lt, заповнити заяву та надати необхідну інформацію про себе.

Після перевірки та зіставлення наявних даних, співробітники Департаменту міграції видадуть цифровий дозвіл на проживання з терміном дії з 5 березня наступного року до 4 березня 2024 року. Знайти отриманий документ можна буде у своєму обліковому записі MIGRIS, далі його слід зберегти на смарт-пристроях або роздрукувати.

Військові біженці, які нещодавно прибули до Литви та ще не зареєстровані у Департаменті міграції, також зможуть подати заяву на отримання цифрового дозволу на тимчасове проживання у Литві, подавши електронну заяву, але такі особи мають відвідати відділ обслуговування клієнтів Департаменту міграції один раз.

Читайте також: Польща і Литва пропонують переглядати санкції проти рф раз на рік

Усі послуги зі зміни та видачі дозволів, виданих на підставі тимчасового захисту, надаються українським військовим біженцям безкоштовно. Посвідка на проживання, видана на інших підставах, як і раніше, буде оформлятися у вигляді пластикових карток, за які стягується фіксоване державне мито.

З початку російського вторгнення в Україну в Литві зареєструвалося 71 877 біженців з України. Щодо абсолютної більшості з них – майже 68 тисяч осіб – прийнято рішення про видачу дозволів на тимчасове проживання у Литві на підставі тимчасового захисту чи з гуманітарних міркувань.

Читайте також: Литва купує HIMARS у США за $495 мільйонів

За даними Департаменту міграції, 5082 особи залишили Литву або з ними неможливо зв'язатися. Ухвалено 2 тисячі 726 рішень про припинення розгляду заяв, оскільки особи або залишили Литву, або подали заяви про видачу тимчасового посвідки на проживання з інших підстав, як правило – роботи. Ще 23 особам було відмовлено у посвідці на проживання у Литві після того, як з'ясувалося, що вони не є воєнними біженцями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-