Латвія допоможе Україні у відновленні Чернігівщини

Латвія допоможе Україні у відновленні Чернігівщини

Укрінформ
На засіданні Кабінету міністрів Латвії 6 вересня було затверджено інформаційну доповідь «Участь Латвії у відновленні України», підготовлену Міністерством закордонних справ країни.

Про це повідомила пресслужба зовнішньополітичного відомства Латвії.

Цей документ було підготовлено для того, щоб надати пропозиції щодо участі Латвії у відновленні України та у 2023 році. Зважаючи на попередню політичну та економічну співпрацю, а також контакти на державному та муніципальному рівні, МЗС Латвії пропонує сконцентрувати підтримку на реконструкції Чернігівської області, виділивши на ці цілі 5 110 887 євро. З них 5 млн євро буде виділено безпосередньо на реконструкцію, а 110,887 тис. – на роботу латвійської експертизи у групі підтримки України Європейської комісії – для просування участі Латвії у процесах відновлення на рівні ЄС.

У документі передбачено юридичні підстави та порядок надання такої допомоги, у тому числі шляхом проведення конкурсів грантових проєктів. При цьому рішення про розподіл фінансування та асигнувань на реконструкцію прийматимуться з урахуванням потреб, сформульованих українськими партнерами, міжнародних оцінок та можливостей Латвії. Увага буде зосереджена на пріоритетах – відновленні об'єктів критичної інфраструктури та житла.

Читайте також: Латвійську православну церкву хочуть відокремити від московського патріархату

Раніше Україна звернулася до міжнародної спільноти з проханням якнайшвидше розпочати відновлення країни, закликавши союзників взяти на себе відповідальність за конкретні регіони. Після конференції з відновлення України в Лугано, яка відбулася 4-5 липня цього року, кілька країн Євросоюзу заявили про свою участь у відновленні, назвавши конкретні сфери, яким буде надано допомогу. Наприклад, Естонія допоможе у реконструкції Житомирської області, Данія – Миколаївської області, Франція – Чернігівської. Також допомогу в реконструкції надають нині Литва та Польща.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-