В Україні запускають онлайн-платформу, що дозволить іноземцям допомагати ЗСУ

В Україні запускають онлайн-платформу, що дозволить іноземцям допомагати ЗСУ

Укрінформ
У межах проєкту RevengeFor в Україні запускають онлайн-платформу, яка допоможе залучати з-за кордону донати для фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим».

Як передає Укрінформ, про це сказав співзасновник порталу “Мілітарний” Олександр Аргат на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

“Історія проєкту, який відсьогодні запускається, і який допоможе з одного боку - ефективніше знищувати ворога, а з іншого боку - дасть можливість нашим друзям з-за кордону брати в цьому безпосередню участь і отримувати конкретне підтвердження того, що вони беруть в цьому участь. Ідея дуже проста - за написи, які відображають певну помсту росії за якісь історичні злочини чи за якісь кривди, які вона вчинила по всьому світу, ми пропонуємо іноземцям перераховувати донати. І ми вирішили, що це має бути безпосередньо одразу перерахунок не на якийсь там незрозумілий рахунок, а на фонд, якому всі довіряють, який вже довів, що він є фондом справді компетентної допомоги армії “Повернись живим”, - розповів Аргат.

Як зауважив директор БФ “Повернися живим” Тарас Чмут, “так сталося, що та війна, яку зараз веде Україна, вона не просто про протистояння Україною росії, вона про протистояння західного світу й російської федерації”.

За його словами, досить часто у комунікації з іноземцями, які підтримують Україну, з’являється багато історій з минулого від дідусів та бабусь, родичів, які жили в Польщі, які пам’ятають Другу світову війну, які були вихідцями з України і “для яких це щось, що було сто років тому, але це все ще особисте, для когось з них це особисте і зараз”.

“І частина з них хотіли б допомогти більш предметно, більш конкретно на те, що допоможе Україні в цій війні, у нашій майбутній, я сподіваюся, перемозі. І тому це один із інструментів, як західні прихильники України можуть допомогти в нашій війні через допомогу волонтерськими руками для Збройних сил”, - зауважив Чмут.

Він пояснив, як працюватиме механізм презентованої ініціативи.

“Механізм простий - є можливість замовлення через відповідну форму певного напису (на боєприпасах - ред.), який модерується. Тобто будь-що писати, зрозуміло, не можна. Буде якесь адекватне рецензування, і далі військові відповідно до того, на якому виді боєприпасу буде замовлення, будуть наносити ці написи і робити фото, передавати фото і автор буде отримувати це фото”, - розповів Чмут.

Також він зауважив, що для фонду важливо, аби кошти, які акумулюються від цієї ініціативи, “ішли якраз на те, що допомагає Збройним силам у цій війні безпосередньо на рівні держави: тобто це про зв’язок, про в якійсь мірі більшу ефективність застосування наявних видів озброєння і в перспективі, можливо, закупівлю нових видів”.

Чмут наголосив, що в першу чергу проєкт орієнтований на іноземну аудиторію, “тому ціна питання там вища, аніж середній донейт по Україні, і це правильно”.

“Такі історії не можуть бути супер масовими і супер доступними, тому що це все ж таки щось особисте для людей і воно має відповідно монетизуватися”, - вважає Чмут.

Водночас, за його словами, українці теж зможуть скористатися цим сервісом і замовити напис на боєприпасі.

Як поінформувала представник ІТ-компанії EMPAT Анастасія Тимошенко, задонатити на проєкт можна заповнивши відповідну онлайн-форму, яку можна буде знайти на відповідній платформі проєкту.

“Ми намагалися створити максимально простий інтерфейс, щоб не треба було якихось додаткових інструкцій для того, щоб цим користуватися”, - додала Тимошенко.

Чмут уточнив, що гроші, сплачені за цю послугу, “підуть не на снаряди, а на інші потреби ЗСУ, тому що вартість одного снаряду десь півтори - три тисячі доларів або євро у відповідному співвідношенні". Міни або щось простіше - то такий вид продукції продають здебільшого в тисячах одиниць.

“Відповідно, закупити тисячу снарядів - це доволі велика сума, тому мова іде про те, що ці кошти ідуть на загальні потреби Збройних сил у визначених напрямках роботи фонду “Повернись живим”, - зауважив Чмут.

Читайте також: Parimatch Ukraine спільно з Фондом Сергія Притули запускають аукціон для допомоги ЗСУ

Він також зазначив, що на сьогодні в ЗСУ є три ключові запити: аеророзвідка, коптери, літаки з глибиною в 30, 50, 70 км і більше та все супутнє обладнання, пов’язане з цим, друге - все, що стосується засобів зв’язку, третє - що стосується мобільності військ.

Як повідомлялося, раніше віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в межах проєкту "Армія дронів" через фандрейзингову платформу United24 вже зібрали понад 510 мільйонів гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-