Нідерланди швидко надали Україні необхідне озброєння для захисту від рф - посол

Нідерланди швидко надали Україні необхідне озброєння для захисту від рф - посол

Укрінформ
Нідерланди були серед тих країн, які швидко надали Україні необхідне озброєння для захисту від російської агресії.

Про це посол України в Нідерландах Максим Кононенко сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“З того моменту, як ми почали цей діалог у січні цього року, і до моменту перших поставок минуло не більше півтора-два місяці. Тобто Нідерланди були серед тих, хто блискавично швидко надав нам необхідні протитанкове та протиповітряне озброєння малої дальності, що допомогло стримати росіян на Київщині, Чернігівщині, в інших областях. Зараз Нідерланди пішли далі та спільно з німецькою стороною надають нам самохідні артилерійські установки і снаряди до них”, - сказав він.

За словами посла, нідерландці дуже уважно спостерігають за тим, що відбувається в Україні, і щиро співпереживають українцям.

“Звірства у Бучі, Ірпені, Бородянці, та жорстокість, яку росіяни демонструють на сході України, обстріли цивільних об’єктів в Одесі, Кременчуці, інших українських містах абсолютно нікого не залишають байдужим. Вони також чудово усвідомлюють, що Україна сьогодні воює не тільки за свою свободу, безпеку і демократичні європейські цінності. Україна захищає Європу і весь цивілізований світ. І це не перебільшення. Нідерландці абсолютно чітко розуміють, що який би внесок вони зараз не зробили у нашу оборону, у зміцнення ЗСУ, він все одно буде на порядок меншим, ніж той, який їм доведеться сплатити, якщо, не дай Боже, Україна не вистоїть і росія просунеться далі”, - наголосив Кононенко.

Водночас він зазначив, що Нідерланди практично не мають власного виробництва зброї.

“Майже вся зброя, яка у них є, придбана або отримана від інших країн. Тому у нідерландців немає таких можливостей, як у тих країн, що її виробляють. Але я надзвичайно вражений тим, наскільки Нідерланди швидко спрацювали у питанні надання нам озброєння”, - підкреслив він.

Він також пояснив, що механізм ухвалення рішення про надання зброї не залежить виключно від Міноборони, МЗС чи навіть від уряду в цілому.

“У процесі беруть участь різні суб’єкти. До вирішення цього питання повною мірою залучений і парламент, який своєю політичною підтримкою може простимулювати уряд зробити більше. Що, власне, і відбулося. Якщо ви подивитеся на діяльність парламенту, то побачите, що депутати постійно тримали питання надання озброєння на контролі. У нижній палаті сформувався міжпартійний консенсус на підтримку України, важливим елементом якого стало посилення оборонних спроможностей ЗСУ. Було ухвалено кілька резолюцій, що містили заклик до уряду зробити більше для підтримки України саме у цій сфері. Ми постійно проводили консультації з усіма учасниками процесу прийняття рішень, доносячи наші потреби. І чим чіткіше вони були сформульовані, чим швидше ми про них повідомляли партнерів, тим більшою була вірогідність отримання цієї допомоги від Нідерландів”, - сказав посол.

Читайте також: Німеччина і Словенія хочуть прискоритися з наданням Україні танків

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 11 липня здійснив робочий візит в Україну. Серед іншого він відвідав зруйновані російськими загарбниками Ірпінь, Бородянку й Бучу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-