Євросоюз збільшив гуманітарну допомогу Україні ще на €50 мільйонів

Євросоюз збільшив гуманітарну допомогу Україні ще на €50 мільйонів

Укрінформ
Європейський Союз виділив ще 50 мільйонів євро на надання гуманітарної допомоги для найбільш вразливих верств населення в усіх регіонах України.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у неділю на сайті Європейської Комісії.

«ЄС виділив додаткові 50 мільйонів євро гуманітарних фондів для підтримки людей, що потерпають від російської війни проти України, включаючи 45 мільйонів євро на гуманітарні проєкти в Україні, та 5 мільйонів євро для Молдови. Це підвищує загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на цю війну до 143 мільйонів євро. Ця допомога є частиною пакета підтримки у 1 мільярд євро, що був представлений Єврокомісією минулого тижні під час глобальної благодійної акції Stand Up For Ukraine», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, згадане фінансування буде використане для покриття негайних гуманітарних потреб, включаючи надання невідкладної медичної допомоги, доступ до питної води та предметів гігієни, надання притулку та захисту, допомогу готівковими коштами, а також захист від насильства на гендерній основі.

«Додаткові 50 мільйонів євро дозволять країнам ЄС надати гуманітарне фінансування для партнерів з метою збільшення обсягів допомоги. Це допоможе людям у зонах із обмеженим доступом, які відрізані від медичних послуг, не мають води та електрики, а також для тих, хто були вимушені рятуватися, залишивши все позаду. Україно, ми з тобою!» - наголосив з цього приводу єврокомісар з кризового менеджменту Янез Ленарчич.

24 лютого 2022 року росія продовжила військову агресію проти України агресію, що почалася у 2014 році, та розпочала масовані бомбардування мирних українських міст та селищ. Російські військові розв’язали масовий терор на тимчасово окупованих територіях. Збройні Сили України та Сили територіальної оборони чинять запеклий опір російським загарбникам та завдають їм величезних втрат. На боротьбу із агресором піднявся весь народ України.

З початку нового етапу російської агресії вже більше 5 мільйонів українців були вимушені рятуватися від війни за кордоном, мільйони людей опинилися у стані переміщених осіб в самій Україні.

Євросоюз активував Директиву тимчасового захисту, яка надає українським біженцям право на проживання та базові соціальні послуги на території європейських країн перебування., включаючи право на медичне обслуговування та працевлаштування.

Під час глобальної благодійної акції Stand Up For Ukraine, що відбулася 9 квітня у Варшаві, ЄС та його міжнародні партнери та організації змогли мобілізувати 9,1 мільярда євро. Ці гроші будуть спрямовані на допомогу біженцям та урядам європейських країн, які надали притулок цим громадянам України, переважно жінкам та дітям, що були вимушені рятуватися від путінських бомб та ракет на території Євросоюзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-